روغن کاری جک درب پارکینگ

نحوه روغن کاری جک پارکینگی

در این مقاله نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ را به شما می گوییم .

 

فواید (مزایا ) روغن کاری

روغن کاری زنجیر درب پارکینگ دارای فواید (مزایا ) زیادی است . چند علت وجود دارد که چرا باید زنجیر خود را به موقع روغن کاری کنید .

باز و بسته شدن صاف

باز و بسته شدن صاف

همه خواهان این هستند که درب گاراژ آنها به نرمی و به سرعت باز و بسته شود . شما مکان هایی برای بودن دارید و نمی توانید منتظر بمانید تا در هنگام باز و بسته شدن در به عقب و جلو بچرخد.

یک زنجیر خوب روغن کاری شده تضمین می کند که هنگام ضربه زدن به کلیک کننده مشکلی وجود ندارد. اگر زنجیر شما روغنی باشد، درب شما به همان راحتی باز می شود که روز نصب آن را انجام دادید.

 

پیشگیری  از خرابی:

خراب شدن درب بازکن در گاراژ در طول عمر یک اتفاق غیر ممکن نیست. با این حال، روغن کاری زنحیر می تواند احتمال وقوع آن را کاهش دهد.

علاوه بر برنامه ریزی معمول تعمیر و نگهداری، زنجیر خود را هر دو ماه یکبار روغن کاری کنید تا از آسیب پیشگیری کنید.

 

افزایش عمر:

شما می خواهید درب گاراژ شما تا زمانی که ممکن است دوام بیاورد. از این گذشته ، جایگزینی آنها دقیقاً ارزان نیست. یک بطری روان کننده ارزان می تواند عمر درب گاراژ شما را افزایش دهد و صدها دلار در هزینه تعویض شما صرفه جویی کند.

درب بازکن های گاراژ شفت های جک درب بازکن های گاراژ را انعطاف پذیرتر و قابل اعتمادتر به صاحبان خانه ارائه می دهند. می توانید از آنها برای هر نوع عملیات درب گاراژ استفاده کنید.

 

سقف های گاراژ بالا:

درهای استاندارد گاراژ برای یک یا دو اتومبیل حدود هشت فوت ارتفاع دارند، اما سقف های جدیدتر می توانند تا 12 فوت ارتفاع داشته باشند.

این فضای موجود اغلب برای نگهداری وسایل بزرگ مورد نیاز مناسب است و سیستم ریلی که توسط تسمه‌های محرک یا زنجیر استفاده می‌شود ممکن است فضای بالای سر موجود شما را محدود کند – با جک بازکن می‌توانید از تمام فضای موجود نهایت را  استفاده کنید.

 

سقف های شیب دار:

اگر خانه شما دارای سقف شیبداراست ، نصب درب بازکن سقف گاراژبسیار دشوار خواهد بود. با سبک جک میل می توانید بدون دردسر نصب به راحتی عملیات روانی را انجام دهید.

 

عمق محدود گاراژ:

برای نورگیر باید حداقل 48 اینچ وجود داشته باشد. اغلب، یک دیگ بخار، وسایل لوله کشی یا سایر وسایل می تواند عمق فضای موجود در گاراژ را محدود کند و جک بازکن را به مناسب ترین گزینه برای نصب دیواری تبدیل کند.

سر و صدا اغلب نشانه این است که زمان چرب کردن درب گاراژ فرا رسیده است . این قطعات می توانند به یکدیگر ساییده شوند زیرا روغن کاری درب نازک شده و باعث ایجاد جیرجیر می شود.

با این حال، سر و صدای اضافی نیز می تواند از قطعات آسیب دیده، مانند غلتک های ترک خورده، ایجاد شود.

اگر بعد از روغن کاری سر و صدای درب ادامه پیدا کرد، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با یک متخصص تماس بگیرید تا درب گاراژ شما را بررسی کند.

مراحل روغن کاری جک پارکینگی

مراحل روغن کاری جک پارکینگی

در اینجا پنج مرحله برای روغن کاری درب گاراژ را معرفی میکنیم :

 

مرحله 1: لوازم خود را جمع آوری کنید:

تنها محصولی که کاملاً به آن نیاز دارید نوعی روان کننده است. بهتر است از گریس آئروسل مبتنی بر لیتیوم مانند گریس لیتیوم سفید CRC استفاده کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، می توانید یک روان کننده مبتنی بر سیلیکون، مانند روان کننده سیلیکون Du Pont را جایگزین کنید.

توجه داشته باشید که نباید از WD-40 معمولی استفاده کنید، زیرا این یک چربی‌گیر است که برعکس آنچه شما می‌خواهید است. از روغن برای چرب کردن درب گاراژ خود نیز استفاده نکنید، زیرا روغن کثیفی را جذب می کند و در دراز مدت لولاها را سفت تر می کند.

با این حال، داشتن یک چربی‌گیر مانند WD-40’s Degreaser همراه با پارچه‌ای برای تمیز کردن قسمت‌های خاصی از درب گاراژ مفید است

 

مرحله 2: درب گاراژ خود را ببندید

مطمئن شوید که درب گاراژ شما بسته است و اگر درب اتوماتیک پارکینگ دارید، خاموش و از موتور جدا شده باشد

 

مرحله 3: مسیرها را تمیز کنید

مسیرهای فلزی که درب گاراژ شما در امتداد آنها قرار دارد نباید چرب شوند. گریس کثیفی را جذب می کند که می تواند سفت شود و باعث مشکلات بعدی شود. در عوض، می خواهید مسیرها را تمیز کنید یک پارچه مرطوب بردارید و مسیرها را پاک کنید.

اگر آب و گریس لکه‌ها را از بین نمی‌برد، همیشه می‌توانید از یک چربی‌گیر برای هر گونه کثیفی و زباله‌هایی که به سختی پاک نمی‌شوند استفاده کنید.

 

مرحله 4: درب گاراژ خود را چرب کنید

هنگام گریسکاری درب گاراژ، چندین قسمت وجود دارد که باید حتما به آنها ضربه بزنید. هنگام اسپری کردن، داشتن پارچه ای برای پاک کردن چربی اضافی مفید است.

و در حالی که در حال انجام آن هستید، هنگام اسپری کردن، زمانی را برای بررسی آسیب و فرسودگی قطعات در صورتی که زمان تعویض هر قطعه فرا رسیده باشد، اختصاص بدهید

.

لولا

لولاها به پشت درب گاراژ، هم در وسط و هم در امتداد کناری متصل می شوند. درب گاراژ خود را باز کنید و در محل خم شدن ردیف لولاها اسپری کنید. هنگام اسپری کردن تمام نقاط محوری را بزنید.

قفل

اگرچه ممکن است قفل شما صدا ندهد، اما بهتر است آن را به طور مرتب روغن کاری کنید تا گیر نکند.

میله بازو – که در بالای درب گاراژ قرار دارد، باید روغن کاری شود.

غلتک ها و شفت ها 

غلتک ها قطعات گردی هستند که در مسیرهای درب گاراژ قرار می گیرند و می توانند از پلاستیک، فلز یا نایلون ساخته شوند.

اگرچه برخی از مارک های درب گاراژ می گویند روغن کاری غلطک های پلاستیکی ضرری ندارد، اما آنها نیز اذعان دارند که این کار فایده چندانی ندارد و برخی دیگر معتقدند که نباید غلتک های پلاستیکی را چرب کنید زیرا گریس می تواند پلاستیک را در طول زمان تجزیه کند

در عوض، این زمان را به بررسی آنها اختصاص دهید تا ببینید آیا آنها شکسته یا فرسوده شده اند یا خی

ر. آنها قرار است فقط چند سال دوام بیاورند. با غلطک های فلزی، شما باید بتوانید بلبرینگ های در معرض دید را ببینید که باید آنها را چرب کنید

غلتک های نایلونی یا بدون بلبرینگ یا بلبرینگ مهر و موم شده خواهند بود.

مانند غلتک‌های پلاستیکی، برخی از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که می‌توانید غلتک‌های نایلونی را که فاقد بلبرینگ هستند، روغن کاری کنید، اما، باز هم، باور نمی‌کنید که این کار خوب است.

دیگران می گویند شما باید از روغن کاری غلتک های نایلونی خودداری کنید و همه موافقند که نباید غلتک های نایلونی مهر و موم شده را چرب کنید.

بدون توجه به نوع غلتک، آنها باید یک محور فلزی داشته باشند که می توانید محل اتصال آن به در را چرب کنید.

صفحات و قرقره های بلبرینگ انتهایی 

اینها در نزدیکی بالای درب گاراژ قرار دارند و هم صفحات بلبرینگ و هم قرقره ها را می توان روغن کاری کرد.

با این حال، درست مانند غلطک ها، با پولی ها بررسی کنید که آیا بلبرینگ ها در معرض دید هستند یا خیر. اگر چنین است، حتما آنها را چرب کنید، اما در غیر این صورت، نیازی به چرب کردن آنها نیست.

فنرها

فنرهای پیچشی باد می کنند و وقتی درب حرکت می کند و به شفت بالای در وصل می شود باز می شود. این فنرها باید روغن کاری شوند زیرا کویل ها به یکدیگر ساییده می شوند. از طرف دیگر، ممکن است فنرهای داخلی داشته باشید که در طرفین درب گاراژ شما قرار دارند.

بسیاری از مارک های درب گاراژ هنوز توصیه می کنند که آنها را روغن کاری کنید، اما برخی دیگر آن را غیر ضروری می دانند. وقتی فنرها را کمی اسپری کردید، در را چند بار باز و بسته کنید تا روی گریس کار کند.

ریل

در امتداد بالای گاراژ شما و ترولی که در امتداد آن به جلو و عقب حرکت می کند. قسمت بالای ریل را چرب کنید، زیرا ترالی در آنجا محکم می شود. از انگیزه گریس زدن کف ریل اجتناب کنید. در واقع هیچ کاری انجام نمی دهد مگر اینکه چربی را در همه جاپخش می شود.

زنجیر

اگر درب اتوماتیک گاراژ دارید، ممکن است وسوسه شوید که زنجیر را نیز چرب کنید. در حالی که برخی از مکان‌ها توصیه می‌کنند گهگاهی زنجیر را روغن کاری کنید، برخی دیگر می‌گویند که زنجیر از قبل یک پوشش محافظ دارد و فقط باید گاهی اوقات پاک شود، احتمالاً با WD-40.

مرحله 5

مرحله 5

پس از روغن کاری، درب را چندین بار به صورت دستی باز و بسته کنید تا روی گریس کار کند.

اگر یک درب اتوماتیک پارکینگ دارید، می توانید برق را دوباره وصل کنید و آن را تست کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همچنان به خوبی کار می کند.

با روغن کاری مکانیزم های مناسب روی درب گاراژ خود، می توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

بهترین روان کننده های درب گاراژ می توانند به جلوگیری از بسیاری از مشکلات عملیاتی کمک کنند و درب گاراژ شما و اجزای آن را تا حد ممکن دوام بیاورند.

این محصولات به جلوگیری از اثرات رطوبت، کاهش اکسیداسیون و محافظت از قطعات فلزی در برابر اصطکاک کمک می کنند.

کارکردن لولاها، ریل ها و غلطک ها می تواند به عملکرد بی صدا کمک کند و درب شما را روان نگه دارد.برخی از روان کننده ها در دماهای بالا یا پایین عملکرد ضعیفی دارند و بیشتر آنها می توانند باعث ایجاد تلاطم قطرات و شلخته شوند.

بهتر است کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید بهترین روان کننده درب پارکینگ را متناسب با شرایط خود انتخاب کرده اید

 

روان کننده های بر پایه  سیلیکون :

ماندگاری طولانی دارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند.

این روان کننده ها همچنین در لولاهای محکم، فنرهای پیچ دار و سایر مناطقی که به سختی نفوذ می کنند، کار خوبی انجام می دهند.

آنها بسیار مقاوم در برابر آب و هوا هستند، بنابراین می توانند بهترین انتخاب برای مناطقی با زمستان های سرد و تابستان های گرم باشند.

 

روان کننده های برپایه لیتیوم  :

برای کاهش اصطکاک و تماس فلز با فلز کار بسیار خوبی انجام می دهند. این روان کننده ها بیشتر روی سطح باقی می مانند تا اینکه در قسمتی فرو بروند.

این باعث می شود آنها برای روانکاری ریل ها، غلطک ها و سایر نقاط اصطکاک فوق العاده خوب باشند. لیتیوم همچنین عملکرد خوبی در مقاومت در برابر آب و هوا دارد، اما ضدآب چندانی ایجاد نمی کند.

روغن کاری جک پارکینگی

 

روان کننده های بر پایه روغن:

نیز وجود دارند، اما مگر اینکه فرمول خاصی از درب گاراژ باشد، همیشه مطمئن ترین گزینه نیستند. آنها می توانند خیلی سریع از بین بروند یا در دماهای شدید کارایی کمتری داشته باشند

روان کننده های بر پایه روغن:

راه حل های جک درب پارکینگ

3 راه حل برای درب های گاراژ که بسته نمی شوند :

 

راه را باز کنید

به هم ریختگی یا انسدادی که باعث مسدود شدن سنسور می شود اولین مشکلاتی است که در صورت بسته نشدن درب یا در موارد شدید باز نشدن آن باید به دنبال آن باشید.

ابتدا چراغ های سنسور را بررسی کنید: بسته به مارک درب پارکینگی که دارید، ممکن است یکی از چراغ های حسگر چشمک بزند، کم نور شود یا در صورت قطع شدن پرتو به طور کامل خاموش شود.

حتی اگر به نظر می‌رسد هیچ مانعی وجود ندارد، چشم‌های حسگر را به‌خوبی تمیز کنید، زیرا بیشتر کثیفی‌ها، زباله‌ها یا حتی تار عنکبوت‌هایی که در خانه ایجاد شده‌اند می‌توانند پرتو را قطع کنند و از کارکرد درب جلوگیری کنند.

اگر در باز هم بسته نشد، دوباره بررسی کنید که سنسورها در یک راستا باشند. اگر نه، به آرامی آنها را خم کنید تا یک اتصال واضح ایجاد شود

.

محدودیت ها را تعیین کنید

اگر چشم‌های سنسور و تراز بودن آن را بررسی کرده‌اید و درب هنوز به درستی کار نمی‌کند، محدودیت‌های باز و بسته ممکن است مقصر باشند.

این تنظیمات که به عنوان محدودیت‌های سفر نیز شناخته می‌شوند، به درب بازکن می‌گویند که تا زمانی که درب کاملاً بسته شود، چه مدت باید بگذرد و به جلوگیری از له شدن اشیا در درب کمک می‌کند.

هنگامی که تنظیم بیش از حد بالا باشد، درب کف مانند یک مانع احساس می شود و بلافاصله پس از بسته شدن دوباره باز می شود. خبر خوب این است که با یک پیچ گوشتی و چند اندازه گیری می توان آن را به راحتی تنظیم کرد.

 

بازگشت به مسیر

بسته نگه داشتن درب گاراژ برای امنیت خانه مهم است، بنابراین زمانی که به نظر نمی رسد بسته بماند، زندگی می تواند بسیار استرس زا باشد.

برای اینکه خانه خود را به طور ایمن دوباره آب بندی کنید، ممکن است لازم باشد توجه خود را به غلتک های درب ورودی و گاراژ معطوف کنید. نگهداری نادرست می تواند باعث خرابی این قطعات شود.

جک درب پارکینگ

قطعه ای است که بر روی درب پارکینگ نصب می شود و امکان باز و بسته شدن درب اتوماتیک را به شما می دهد.

گاهی اوقات این کار توسط سنسورهای حساس به ماشین و در برخی موارد توسط یک کنترل از راه دور انجام می شود. این قطعه از چند جزء مهم تشکیل شده است که با هم درب پارکینگ را کنترل می کنند. این اجزا عبارتند از:

 

مرکز فرمان:

این قطعه مانند یک مهره در جک پارکینگی عمل می کند و فرمان باز و بسته شدن را از ریموت به جک منتقل می کند.

 

کنترل از راه دور:

این قسمت به مرکز فرماندهی متصل می شود و فرمان باز و بسته شدن در را از طرف شما به مرکز فرماندهی منتقل می کند.

فلاشر: این قسمت سیگنال خود را صادر می کند تا شما را از باز یا بسته شدن درب مطلع کند.

جک بازویی: این قطعه وظیفه تامین انرژی لازم برای جابجایی جک درب پارکینگ از برق را دارد.

چشم: این یک حسگر حساس به حرکت است که موانع ورود خودرو به پارکینگ را تشخیص می دهد و در را در زمان مناسب باز یا بسته می کند.

به غیر از موارد فوق، قطعات داخلی دیگری مانند پیستون، بلبرینگ، دنده، گیربکس و … وجود دارد که جک درب پارکینگ را به حرکت در می آورد

.

تعمیر جک درب پارکینگ و روش عیب یابی آن :

شکستگی پایه سر جک و ته جک

تعمیر جک درب پارکینگ و روش عیب یابی آن

این کار توسط یک جوشکار انجام می شود . در صورت تغییر شکل یا کج شدن پایه ها باید ابتدا آن را با چکش به حالت قبل برگردانید و پس از تمیز کردن نقطه جوش روی در، پایه را دقیقا در محل قبلی جوش دهید.

حواستان باشد که اگر پایه ها دقیقا در جای خود نصب نشوند، زاویه باز شدن درب با مشکل جدی مواجه می شود

.ضربه خوردن درب و آثار فرورفتگی در آن

ضربه خوردن درب و آثار فرورفتگی در آن

اگر بر روی درب جای تو رفتگی یا ضربه دیده اید و جک باز و بسته نمی شود و یا با صدا زیاد کار می کند باز هم به موتور و گیربکس جک آسیب رسیده و می بایست تعمیر کار بازو را باز کرده و مشکل آن را بر طرف کند.

 

شکستگی یا به سرقت رفتن چشمی یا فتوسل

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که سیم های مثبت و منفی یک چشم شکسته یا دزدیده شده را جدا کنید و روی آن را با چسب بپوشانید.

درب را با کلید مخصوص رها کنید و با دست درب را موقتا باز و بسته کنید. سپس یک جک چشمی درب پارکینگی بخرید و طبق آموزش های صفحه چشمی جک پارکینگی و عیب یابی آن فتوسل درب را نصب کنید.

نحوه روغن کاری جک

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

 

روغن کاری کرکره برقی

ساده ترین کاری که هر کسی می تواند انجام دهد این است که روغن کرکره برقی را روی قسمت های متحرک کرکره اسپری کند.

بخش مهمی از روغن کاری کرکره برقی این است که همه قسمت های متحرک کرکره برقی به روغن یکسانی نیاز ندارند.

لازم به ذکر است که به هیچ عنوان از Multi-Use WD 40 برای کرکره برقی پارکینگ استفاده نکنید. اگرچه برای جلوگیری از متراکم شدن آب و رطوبت عالی است، اما می تواند روغن های دیگر را نیز دفع کند یا بشویید. ممکن است در ابتدا ایده خوبی به نظر برسد، اما در دراز مدت کرکره برقی را خشک می کند.

 

در نظر داشته باشید که برای روغن کاری کرکره برقی حتما بلبرینگ ها، فنرها و لولاها را روغن کاری کنید. با روغن کاری کرکره برقی در زمان مناسب می توان تا حد زیادی از آسیب دیدگی تیغه های کرکره برقی جلوگیری کرد و عمر این محصول را افزایش داد.

دلیل اصلی روغن کاری کرکره برقی کاهش فشاری است که موتور کرکره برقی با بالا و پایین رفتن تیغه ها تحمل می کند. به این ترتیب تیغه ها راحت تر حرکت می کنند و از صدای تیغه ها جلوگیری می شود.

نکته ای که در روغن کاری کرکره برقی باید به آن توجه کنید این است که گاهی اوقات مجاز به استفاده از اسپری سیلیکونی هستید اما توصیه می کنیم برای روغن کاری درب کرکره برقی از گریس و Multi-Use WD 40 استفاده نکنید.

گریس از ورود رطوبت جلوگیری می کند، اما در عین حال خواص روغن ها را از بین می برد و در آنها حل می شود

.

روغن کاری دستی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای افزایش عمر کرکره دستی خود انجام دهید، روغن کاری است.

برای روغن کاری کرکره سنتی یا دستی، ابتدا ریل های اطراف را بررسی کنید و مطمئن شوید که سنگ ریزه یا مانعی در این قسمت وجود ندارد.

گاهی ممانعت از حرکت شاتر دستی باعث ایجاد صدا و در نهایت تخریب شاتر می شود.

برای روغن کاری سنتی یا دستی می توانید از روغن موتور خودرو استفاده کنید و همین کار را با استفاده از نردبان برای قسمت های بالایی انجام دهید.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

همانطور که در مورد تیغه کرکره برقی گفته شد، اگر قطعات داخلی جک پارکینگی به مرور زمان به طور مداوم فرسوده شوند، طول عمر آنها کاهش یافته و نیاز به تعمیرات اساسی خواهند داشت.

به خاطر داشته باشید که تمام قسمت های داخلی جک درب پارکینگ به مقدار یکسانی روغن نیاز ندارند.

بهتر است برای ریل، غلطک و فنر روغن کاری در نظر بگیرید. روغن کاری جک درب پارکینگی به این صورت است که روی قسمت صاف جک مقداری روغن می ریزید و به طور یکنواخت پخش می کنید. جک پارکینگ را راه اندازی کنید تا روغن به تمام قسمت های جک برسد.

قبل از انجام این کار حتما روغن های قدیمی را از سطح جک درب پارکینگ پاک کنید. همانطور که گفته شد روغن کاری جک درب پارکینگی بسیار راحت بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد

پیام بگذارید