علت صدا دادن جک پارکینگی

صدا دادن جک درب پارکینگ

در این مقاله توضیح داده می شود که علت صدا دادن جک درب پارکینگ چیست و چطور سر و صدای جک درب پارکینگ خود را برطرف کنید .

 

 

پنج  راه برای کم کردن  صدای جک درب اتوماتیک

برای کم کردن صدای جک پارکینگی راه های مختلفی وجود دارد

در انتخاب جک درب اتوماتیک  یکی از پارامترهایی که برای برخی افراد اهمیت ویژه ای دارد صدای جک ها می باشد.

این به دلیل صدای جک در ساختمان های جنوبی یا به اصطلاح درب برای ساخت بیشتر است. جک های پارکینگی به دو دسته الکترومکانیکی و الکترو هیدرولیک تقسیم می شوند.

با مقایسه صدای این دو نوع بدون شک می توان گفت که صدای جک های الکترو هیدرولیک بسیار کمتر از جک های الکترومکانیکی است. پس اگر صدای جک برایتان مهم است و توانایی خرید جک های هیدرولیک را دارید، انتخاب خوبی است.

اما قیمت بالای این جک ها باعث شده است که اکثر آنها اقدام به خرید جک های الکترومکانیکی کنند.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

بررسی صدا و تشخیص مکان

در مرحله اول باید نوع صداها را شناسایی کنید تا مطمئن شوید این صدا از کدام ناحیه است.

تشخیص صدای بلبرینگ ها، چرخ دنده ها و صداهای ناشی از اصطکاک دو سطح فلزی روی هم می تواند به شما در یافتن ناحیه معیوب کمک کند.

پس از شناسایی ناحیه، مقدار بسیار کمی از روان کننده در ناحیه خراب استفاده کنید و در صورت عدم بهبود عملکرد، جک را از سیستم برق خود جدا کرده و دنده ها و یاتاقان ها را باز کرده و بررسی کنید.

اگر در این زمینه تخصص ندارید، تعمیر و تعویض قطعات را به کسانی که در زمینه سیستم درب اتوماتیک مهارت دارند ، بسپارید .

 

سال ساخت جک و نوع موتور را بررسی کنید

یکی از چیزهایی که سر و صدای زیادی ایجاد می کند موتور جک پارکینگی شما است. بررسی کنید که اگر موتور جک شما قدیمی است، باید انتظار داشته باشید که یک موتور برس در سمت خود داشته باشید که باید تعویض شود.

موتورهای جک‌های جدید بدون جاروبک هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا گرمای کمتری برای عملکرد با سایش و صدای کمتر تولید کنند. بنابراین تعمیر موتور جک به صرفه تر از تعویض آن با موتور جدید است، اما تصمیم با شماست.

 

بررسی نوع موتور درهای ریلی (زنجیری یا تسمه ای)

هنوز هم دیده می شود که موتورهای زیر شاسی و ریلی با این برند با زنجیر به بازار عرضه می شوند.

از نظر فنی عملکرد هر دو مدل زنجیر و تسمه یکسان است اما عمر و صدای تسمه ها بسیار کمتر از مدل زنجیر است. بنابراین اگر صدای زنجیر شما را آزار داده است، آن را با یک بند تعویض کنید

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

تغییر ساختار نصب و نصب در داخل زمین

استفاده از جک زیرسطحی به جای جک بازویی علاوه بر زیباسازی محیط درب در کاهش صدا نیز بسیار موثر است اما این نوع جک در ایران رواج ندارد و خدمات ضعیفی دارد که باعث می شود افراد صدا را به قیمت بازسازی ترجیح دهند.

اما یکی از راه های کاهش صدا جک درب اتوماتیک  و تهیه آن ضروری دانسته شده است

به طور کلی وقتی دستگاهی که ترکیبی از الکترونیک و الکترومکانیک است و دارای حرکت مکانیکی می باشد صدا نیز داشته باشد پس نباید انتظار داشت جک بی صدا باشد و تنها با بررسی موارد ذکر شده می توان از نویز و آسیب بیشتر جلوگیری کرد.

روش های دیگری نیز بسته به نوع درب و ساختار محیط برای کاهش صدا می تواند مورد استفاده قرار گیرد، مانند روغن و روغن کاری لولای درب و بلبرینگ چرخ در درب های ریلی.

 

5 علت رایج آسیب درب گاراژ

فنرهای شکسته

فشار زیادی به فنرهای درب گاراژ شما در طول زمان وارد می شود.

ما در مورد فشار واقعی صحبت می کنیم که می تواند باعث شکستن آنها شود. پس از شکستن فنرها، درب گاراژ شما دیگر به درستی کار نخواهد کرد.

اگر در آن زمان در اطراف باشید، می توانید صدای شکستن بهار را بشنوید و حتی از در بیفتید. اگر در اطراف نیستید، باید به طور منظم به فنرها نگاه کنید تا آنها را بررسی کنید.

همچنین می توانید منطقه را بررسی کنید تا ببینید آیا فنرهای شکسته روی زمین وجود دارد یا خیر. تعویض فنرها آسان است و برای این تعمیر ساده فقط باید با خدمات تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید

.

کابل های شکسته

کابل های سیمی نیز به بلند کردن درب گاراژ و پایین آوردن آن روی زمین کمک می کنند. اینها همچنین می توانند بعد از چرخه های باز و بسته شدن زیاد بشکنند یا آسیب ببینند.

آنها همچنین می توانند با افزایش سن شکننده شوند و این می تواند باعث شود که آنها دچار شکستگی شوند.

کابل ها را به صورت دوره ای برای هر گونه علائم آسیب یا پوسیدگی بررسی کنید.

اگر متوجه شدید، با متخصصان تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا کابل ها را قبل از اینکه مشکل بزرگتری روی دستان خود داشته باشید، تعویض کنند

.

غلطک های فرسوده

غلتک ها به درب گاراژ کمک می کنند تا به آرامی به سمت بالا و پایین مسیر حرکت کند.

اگر غلطک ها فرسوده شوند، ممکن است درب به راحتی باز نشود. بسته به میزان آسیب دیدگی، ممکن است درب گیر کند یا به صورت ناگهانی حرکت کند که می تواند باعث آسیب دیدن سایر قسمت ها شود.

شما ممکن است نتوانید به راحتی مانند متخصصان آموزش دیده علائم غلتک های فرسوده را تشخیص دهید.

اما اگر احساس کردید که درب گاراژ شما به راحتی باز یا بسته نمی شود، باید با خدمات تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا غلتک ها بررسی شود یا مشخص شود که آیا مشکل دیگری باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر

.

سخت افزار فرسوده

لولاها، پیچ‌ها و سایر سخت‌افزارها نیز می‌توانند به مرور زمان فرسوده شوند یا زنگ‌زده شوند و کارکرد صحیح درب گاراژ را سخت‌تر کنند.

معمولاً فقط باید سخت افزار را بررسی کنید و هر چیزی را که شل شده است سفت کنید و یک روان کننده بر پایه روغن اضافه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به آرامی حرکت می کند.

اگر متوجه مشکلاتی در درب گاراژ خود شدید، به خصوص در باز و بسته شدن درب به سختی، سخت افزار فرسوده ممکن است مقصر باشد.

برای بازرسی و هرگونه تعمیر و نگهداری یا تعمیر مورد نیاز با خدمات درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید

.

مسیر نامناسب

با حرکت زیاد، درب گاراژ شما می تواند به مرور زمان از جای خود خارج شود و مسیر آن ممکن است ناهمتراز شود. متأسفانه این مشکلی است که با گذشت زمان بدتر می شود.

مسیر همچنان از جای خود خارج می شود و سایر قسمت های درب گاراژ ممکن است آسیب ببیند.

مجدداً، اگر متوجه شدید که درب گاراژ شما به درستی باز و بسته نمی شود، با سرویس درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید. یک مسیر نامناسب ممکن است مقصر باشد.

تعمیر و نگهداری معمول می تواند به جلوگیری از بروز برخی از این مشکلات کمک کند، اما زمان همیشه به درب گاراژ شما می رسد.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هوشیار بمانید و در صورت مشاهده هر گونه نشانه ای از مشکل فوراً اقدام کنید. این به شما کمک می کند تا از هرگونه تعمیر جلوگیری کنید یا آنها را کمتر کنید.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

دلیل صدا دادن درب پارکینگ

 

مشکل در محل اتصالات

صدای جک درب پارکینگ معمولاً به دلیل مشکل در محل قرارگیری اتصالات است.

اگر اتصالات جک پارکینگی به درستی محکم نشده باشند و در جای خود قرار نگیرند، می توانند باعث ایجاد صدای غیرعادی از جک شوند. در صورت عدم رفع این مشکلات قطعه مورد نظر آسیب می بیند و جک پارکینگ آسیب می بیند.

روغن کاری نشده

عدم روغن کاری به موقع جک نیز می تواند یکی از دلایل صدای جک درب پارکینگ باشد. جک ها باید مرتب و هر از چند گاهی روغن کاری شوند تا قطعات و اتصالات در حین حرکت به درستی کار کنند و مشکلی در حرکت آنها ایجاد نشود.

بهترین راه برای بی صدا کردن جک درب پارکینگ ،آچار را تکان دهید .

بی صدا کردن جک پارکینگی

مشکل صدا دادن درب پارکینگ خود را با یک آچار سوکت یا آچار قابل تنظیم حل کنید .

 

برای بی صدا کردن درب پارکینگ ،غلتک را جایگزین کنید

برای غلتک های قدیمی فلزات غالبا غلط  زیادی ایجاد می کنند که صدا درب فلزی را بالا و پایین می کنند .

یک درب گاراژ معمولی پنج بخش ، نیاز به دوازده غلتک دارد.

یکی دیگر از راه های بی صدا کردن درب پارکینگ استفاده از نایلون به جای غلتک های فلزی است .زیرا انها ساکت تر هستند و لازم نیست به طور منظم روان شوند.

اگر درب گاراژ شما هنگام کار با آن صدا ایجاد می کند، به این معنی است که به نگهداری کمی نیاز دارد – و اگر فقط آن را رها کنید بدتر می شود. یکی از جنبه های مهم این کار روانکاری مناسب تمام قطعات متحرک است.

اگر هنگام باز و بسته شدن درب گاراژ صدای کوبنده شدیدی شنیدید، می تواند نشانه آن باشد که درب بازکن برقی گاراژ در تلاش برای بلند کردن و پایین آوردن درب است.

یک علت رایج وجود دارد:

 

 شکستن فنر پیچشی.

فنرهای پیچشی فنرهای بزرگی هستند که در بالای درب گاراژ شما قرار دارند و به درب بازکن کمک می کنند تا درب گاراژ را بالا و پایین بیاورد. اگر یک درب گاراژ دوتایی دارید، دو فنر پیچشی دارید، اگر یک درب گاراژ دارید، یکی خواهید داشت.

و فقط FYI، بسیار بعید است که هر دو فنر پیچشی در یک درب گاراژ دوتایی در یک زمان بشکنند.

برای بررسی اینکه آیا فنر پیچشی شکسته دارید، کافی است به بالای درب گاراژ نگاه کنید، به وضوح به دو قسمت شکسته می شود. اگر خراب شد، باید با یک متخصص درب گاراژ تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن آن را تعویض کنید.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

CLINK

این صدا به اندازه صدای کوبنده که یک فنر پیچشی شکسته ایجاد می کند زیاد نیست، اما همچنان با باز و بسته شدن در به طور مداوم آن را می شنوید. در جدی‌ترین موارد، این مشکل به دلیل خرابی غلتک است که باید بلافاصله قبل از افتادن آن را عوض کنید.

اگر غلتک‌های شما خوب به نظر می‌رسند، احتمالاً صدا ناشی از زنگ‌زدگی قطعات است. رایج ترین علت این صدا ساییده شدن فنرهای زنگ زده به یکدیگر است

.

جیغ جیغ

هنگامی که در باز و بسته می شود، این صدای جیر جیر بلند به طور مداوم به صدا در می آید. این چیز جدی نیست، احتمالا فقط کمبود روغن کاری است. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که آب‌وهوای فریم بیرونی و آب‌وهوای بین بخش‌ها خشک می‌شوند و به هم می‌چسبند

.

آسیاب کن

این صدای وحشتناک سنگ زنی فلزی معمولاً نشانه آن است که زنجیر یا تسمه درب بازکن گاراژ شما خیلی شل است و نیاز به تنظیم دارد، ممکن است به نظر برسد که پینیون های دنده از یک حلقه عبور می کنند و دربازکن بی جهت فشار می آورد

.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

حالا شما صداها را تشخیص می دهید، اما چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

همانطور که در بالا گفته شد، صداهای عجیب و غریب که از درب گاراژ شما می آید لزوماً نشانه یک چیز جدی نیست. با این حال، صرف نظر از سر و صدا، شما باید اقدام کنید

.

صداهای عجیب هنگام باز یا بسته شدن

صداهای عجیب تقریباً همیشه نشان می دهد که مشکلی در چرخ ها و مسیر درب وجود دارد. اگر درب گاراژ شما صدا می دهد، معمولاً به دلیل عدم روغن کاری یا زباله های داخل مسیر است. اگر صدای جیغ مانند توری فلز روی فلز باشد، می توان از WD-40 برای روغن کاری درب گاراژ استفاده کرد.

این همچنین باید هر گونه زباله را در طول مسیر شل کند، اگرچه ممکن است به تمیز کردن کامل نیاز داشته باشد. اگر درب گاراژتان صداهای عجیب و غریب می دهد و به طور نامنظم حرکت می کند، به کار کردن ادامه ندهید، زیرا ممکن است مشکلی در گاراژ وجود داشته باشد

.

حرکت یا رفتار نامنظم هنگام حرکت

حرکت نامنظم وقتی صحبت از درب گاراژ می شود معمولاً به دلیل نوعی زباله در داخل مسیر ایجاد می شود. مسیر درب گاراژ خود را تمیز کنید و سپس هر یک از چرخ های داخل در را به صورت جداگانه بچرخانید.

شما باید بتوانید تعیین کنید که آیا چیزی چسبیده است یا خیر. هر چرخ باید به راحتی در مسیر حرکت کند و مسیر باید کاملاً واضح باشد. اگر درب به طور نامنظم به کار خود ادامه دهد، ممکن است موتور نیاز به تعویض داشته باشد

.

چسباندن یا باز و بسته

اگر درب گاراژ شما می چسبد، به طور بالقوه ممکن است مشکل روانکاری یا چیزی در مسیر گیر کرده باشد. می توانید به آرامی داخل و اطراف مسیر را تمیز کنید و آن را با روغنی که برای درهای گاراژ در نظر گرفته شده است، روغن کاری کنید.

سعی کنید درب گاراژ خود را چندین بار پایین بیاورید و ببندید تا روان کننده در سراسر سیستم پخش شود و مشخص کنید که آیا کار کرده است یا خیر. اگر درب گاراژ همچنان می‌چسبد، ممکن است چیزی خارج از تراز باشد یا خم شده یا شل شده باشد – به عنوان مثال، ممکن است یک چرخ در جایی در طول مسیر شل شده باشد

.

بسته شدن به جای پایین آوردن آرام

معمولاً این مشکل با فنرها یا کابل های داخل مکانیسم پایین آمدن است. اگر درب گاراژ شما خیلی سریع می افتد، مهم است که در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

هر بار که درب گاراژ شما بسته می شود، فشار بیشتری به فنرها و کابل ها وارد می کند. در نهایت ممکن است کابل‌ها به‌کلی بشکنند و درب گاراژ به هر چیزی که در زیر آن است به هم بخورد

.

هنگام استفاده از کنترل از راه دور باز نمی شود

باتری های کنترلی درب گاراژ به ندرت فرسوده می شوند که بسیاری از افراد فراموش می کنند که اصلاً ممکن است فرسوده شوند. اگر کنترل از راه دور شما به درستی کار نمی کند اما سوئیچ درب شما درست کار نمی کند، به احتمال زیاد باید باتری داخلی را در داخل ریموت درب گاراژ تعویض کنید.

این باتری داخلی معمولاً نوعی باتری کوچک و فشرده است – مانند باتری ساعت. ممکن است لازم باشد پشت ریموت کنترل را باز کنید تا نوع باتری آن مشخص شود. اگر کنترل از راه دور هنوز کار نمی کند، احتمالاً باید تعویض شود. کنترل از راه دور درب گاراژ نسبتاً مقرون به صرفه است. فقط با سازنده تماس بگیرید

 

باز شدن مجدد هنگام بسته شدن

آیا درب گاراژ شما تا حدی بسته می شود اما دوباره به سمت بالا برمی گردد؟ این معمولاً یک مشکل با سنسور در است – درب گاراژ فکر می کند که در مسدود شده است، بنابراین به سمت بالا حرکت می کند.

اگر این اتفاق افتاد، تقریباً همیشه باید با یک متخصص تماس بگیرید. به غیر از تمیز کردن سنسورها، کار کمی برای تعمیر این مشکل وجود دارد.

یک سنسور برای اکثر آنها بسیار مهم است که به تنهایی جایگزین نمی شوند. اگر سنسور از کار بیفتد یا به اشتباه جایگزین شود، می تواند به خودرو آسیب برساند یا به طور بالقوه به فردی آسیب برساند.

همچنین سعی نکنید درب گاراژ را به زور پایین بیاورید. اگر زباله در راه بسته شدن درب گاراژ باشد، می تواند آن را از مسیر خود خارج کند.

اگر فنر شکسته یا غلتک معیوب دارید، باید ظرف 24 ساعت با متخصص درب گاراژ تماس بگیرید تا قطعه شکسته را تعمیر کند. اگر به دلیل کمبود روغن کاری است، می توانید خودتان آن را برطرف کنید.

دو نوع روان کننده مختلف وجود دارد که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید: برای قطعات فلزی، به یک روغن مبتنی بر نفت نیاز دارید و باید آن را روی لولاها، غلطک ها و فنرها اعمال کنید، در حالی که برای قطعات PVC، به روغن نیاز دارید.

نیاز به استفاده از روان کننده مبتنی بر سیلیکون برای رفع آب و هوا در پایین در، بین بخش ها و اطراف قاب بیرونی است

علت صدا دادن جک های درب پارکینگ

 

نحوه تعمیر درب گاراژ پر سر و صدا

تعمیر درب گاراژ که یک راکت را هنگام باز و بسته شدن می سازد، نسبتاً آسان است و کمتر از یک ساعت طول می کشد. با سفت کردن تمام سخت افزارهای درب و مسیر شروع کنید (عکس 1).

سر و صدای جک درب پارکینگ

از یک سوکت عمیق و یک جغجغه روی تمام مهره ها برای چسباندن آنها استفاده کنید. اما بیش از حد سفت نکنید – این کار می‌تواند سر پیچ‌های کالسکه را مستقیماً از روی پوست درب بکشد یا سوراخ‌های عقب پیچ را از بین ببرد

 

سپس، غلتک ها و لولاهای فرسوده را بررسی کنید (عکس 2). بسیاری از غلتک‌های مسیر درب گاراژ دارای یاتاقان‌های آب‌بندی نشده‌اند که پس از سال‌ها چرخش در یک محیط کثیف، خود تخریب می‌شوند. سایش می تواند به قدری شدید باشد که غلتک ها هنگام کار درب در واقع تکان بخورند.

اگر غلطک های شما فرسوده شده اند، آنها را با غلتک های نایلونی با یاتاقان های مهر و موم شده (در تامین کنندگان درب گاراژ یا آنلاین) جایگزین کنید. غلتک های نایلونی کم صداتر هستند و نیازی به روغن کاری دوره ای ندارند. اما گرانتر از فولاد هستند.

غلتک نایلونی

غلتک های مسیر را یکی یکی تعویض کنید (عکس 3). اگر درب شما از فنرهای پیچشی نصب شده روی هدر بالای در استفاده می کند، سعی نکنید غلتک ها را در براکت های پایینی تعویض کنید. این براکت‌ها تحت کشش دائمی فنر هستند و اگر آنها را باز کنید می‌توانند صدمات جدی ایجاد کنند. این یک شغل برای یک حرفه ای است.

لولاهای فرسوده کمتر از غلتک های فرسوده رایج هستند. اما لولاهای شلخته سر و صدای زیادی ایجاد می کنند و می توانند باعث شوند که درب بسته شود و اتصالات زبانه و شیار در قسمت های درب را فرسوده کند.

برخی از بازی در لولا طبیعی است. اما اگر سوراخی مستطیلی دیدید که در آن پین لولای لوله ای با براکت لولا جفت می شود، لولا را تعویض کنید. گرد و غبار خاکستری و براده های فلزی اطراف پین لولا از علائم اولیه سایش هستند.

صدا دادن جک پارکینگی

علت صدا دادن جک درب پارکینگ 

هنگامی که اجزای درب فرسوده را تعویض کردید، زنجیر بازکن درب گاراژ را بررسی کنید. شل بودن زنجیر درب بازکن گاراژ صداهای سیلی بلندی ایجاد می کند و باعث حرکات تند درب می شود که غلتک ها را به مسیر برخورد می کند.

بنابراین با سفت کردن زنجیر شروع کنید (روش را در کتابچه راهنمای مالک خود بیابید). اگر دستگاه بازکن تراک دارید، گام بعدی این است که مسیر بازکن را با گریس روغن کاری کنید. اگر پیچ بازکن دارید، رزوه ها را چرب کنید (عکس 4).

درب فرسوده

در مرحله بعد، لولاها، بلبرینگ های غلتکی (به سبک بدون مهر و موم) و فنرها (عکس 5) را با یک روغن درب گاراژ مانند کیت روغن کاری درب گاراژ Prime Flo (حدود 7 دلار در مراکز خانگی) اسپری کنید.

همچنین یاتاقان‌های میله پیچشی و سایر نقاط محوری را ضربه بزنید. روغن مخصوص درب گاراژ به صورت مایع به قطعات نفوذ می کند و خشک می شود تا یک گریس غیر چسبنده ایجاد کند که کثیفی و گرد و غبار را جذب نمی کند، که می تواند چیزها را لثه کند.

تمام قطعات متحرک را هر شش ماه یکبار روغن کاری کنید تا سایش کاهش یابد و درب ساکت بماند. از روان کننده های دیگر مانند روغن، گریس یا اسپری گریس لیتیوم خودداری کنید.

آنها ارزان‌تر هستند، اما به خوبی نفوذ نمی‌کنند و تمایل به جمع‌آوری گرد و غبار و سنگ‌ریزه دارند – درست همان چیزی که در روان‌کننده فنر درب گاراژ روی قطعات متحرک نمی‌خواهید.

روش های از بین بردن صدای درب گاراژ

روش های از بین بردن صدای درب گاراژ

آیا همه چیز به طور یکنواخت روغن کاری می شود؟

اگر می خواهید عمر سیستم درب گاراژ خود را افزایش دهید، روغن کاری اولین کاری است که باید انجام دهید. نصاب اصلی این کار را انجام داد، اما قرار بود این روغن کاری حدود 15 ماه دوام بیاورد و دیگر نه.

پس از آن، این به شما بستگی دارد که اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات متحرک به درستی روغن کاری شده اند و هر قسمت فلزی که ممکن است با سایر قطعات فلزی ساییده شود، محافظت می شود.

چه چیزی را نباید استفاده کرد؟ بیایید از یکی از بزرگترین اشتباهات کسانی که معاینات اولیه درب گاراژ را انجام می دهند، بگذریم و در نظر بگیریم که چه روان کننده هایی را نمی توان استفاده کرد.

در بالای لیست WD-40 قرار دارد، زیرا چربی زدا است. بعد، گریس خودرو است که اغلب روی نواحی منحنی و افقی مسیرهای درب گاراژ صاف می شود. این خطرناک است زیرا یک غلتک قرار است در مسیر خود “غلط” کند، اما گریس هایی از این نوع باعث سر خوردن آنها می شود.

چه روان کننده ای باید استفاده شود؟ بهترین روغن موتور است، مانند روغنی که برای ماشین شما، ماشین چمن زنی، ماشین برفی و غیره استفاده می شود. این روغن را باید روی لولاها، غلطک ها و فنرهای بالابر استفاده کرد. همیشه هنگام استفاده از هر روان کننده ای از اعتدال استفاده کنید.

می توانید برای هر ناحیه از لباس های تمیز استفاده کنید و فقط روغن را در طول فنرها، لولاها یا غلطک ها بمالید. فقط مطمئن شوید که اضافی آن را پاک کنید تا وقتی در باز است روغن به داخل گاراژ نریزد.

شما می توانید این کار را دو بار در سال انجام دهید، به طور معمول قبل و بعد از زمستان.

شما همچنین می توانید کمی به ریزش آب و هوا در قسمت بیرونی درب خود توجه کنید – به خصوص اگر در PVC باشد. برای محافظت از آن و انعطاف پذیر نگه داشتن آن، برای جلوگیری از خطر لکه شدن و برای هر درب دیگری در خانه، بهتر است از یک روان کننده مبتنی بر سیلیکون استفاده کنید.

اگر نمی خواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، یک نصاب خوب درب پارکینگ از این 2 نوع روان کننده برای درب های گاراژ شما استفاده می کند و عملکرد و ایمنی مطلوب را تضمین می کند

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

پیچ ها و پیچ ها را بررسی کنید

درب گاراژ اغلب باز و بسته می شود و این می تواند باعث شل شدن تمام اتصالات و وسایل آن شود. ایده خوبی است که همه پیچ و مهره ها را چند بار در سال سفت کنید.

به پیچ های لولا توجه بیشتری داشته باشید و از شل نشدن آنها اطمینان حاصل کنید. پیچ‌ها را در انتهای مسیرهای افقی که توسط براکت‌های فلزی سوراخ‌دار به سقف متصل شده‌اند، بررسی کنید. اگر این مسیرها هنگام حرکت درب حرکت می کنند، بلافاصله پیچ ها را سفت کنید

 

غلتک ها را بررسی کنید

یکی از رایج ترین منابع صدا در درب گاراژ، غلتک های فلزی هستند. شما باید اطمینان حاصل کنید که میله های فولادی که غلتک ها را نگه می دارند به طور ایمن به هم وصل شده اند و غلتک ها در واقع به جای لغزش در ریل ها “غلت می کنند”. اگر همه چیز درست کار کند، روغن کاری برای حفظ کارکرد درست همه چیز کافی است.

زمانی که غلتک های فلزی به نظر کار نمی کنند، غلتک های نایلونی می توانند جایگزین یا ارتقاء خوبی باشند. دو نوع موجود است: غلتک های نایلونی مشکی بدون بلبرینگ و غلتک های فولادی 11 بلبرینگ که با نایلون سفید پوشانده شده اند.

برای یک درب 9×7 اینچی، رنگ مشکی مطمئناً کارساز خواهد بود، در حالی که برای درب گاراژ دوبل و 16 اینچی، غلطک های سفید انتخاب خوبی هستند. متخصص تعمیر شما بهترین فردی است که می تواند در مورد این موضوع مشورت کند

 

یک درب بازکن جدید  برای گاراژ در نظر بگیرید

در نهایت، ممکن است این درب یا اجزای سازنده نباشد، بلکه خود بازکن باشد. سر و صدای زیادی می تواند از اجزای تنظیم ناقص یک درب بازکن خارج شود. اگر سن بازکن کمتر از هفت سال باشد، باید تعمیر و نگهداری بسیار کمی انجام شود.

لازم نیست آن را روغن کاری کنید یا روغن زیادی اضافه کنید، اما ممکن است بخواهید زنجیر یا درایو تسمه را بررسی کنید تا ببینید آیا باید کمی سفت تر شود یا خیر

به راهنمای تعمیر و نگهداری ارائه شده توسط سازنده مراجعه کنید یا از روش عایق صدا استفاده کنید (که کمی بعد در این مقاله توضیح داده شده است).

اگر سیستم بیش از هفت سال سن دارد، پس از برداشتن پوشش پلاستیکی محافظ لامپ، باید به محفظه موتور نگاه کنید. اغلب سال ساخت در این قسمت چاپ می شود و اگر دستگاه بیش از 15 سال از عمر آن گذشته باشد، واقعاً باید به روز شود.

این به دلایل ایمنی است، بلکه به این دلیل است که فناوری ها پیشرفت کرده اند و سیستم ها بهبود یافته اند.

همچنین باید تعیین کنید که آیا ترکیب زنجیر یا زنجیر-کابلی روی چرخ دستی وجود دارد که درب گاراژ را می کشد یا اینکه مسیر بازکن در 3 قسمت ساخته شده و با پیچ و مهره هایی که همیشه نیاز به سفت شدن دارند، در کنار هم قرار گرفته است.

همه اینها همچنین ممکن است نشان دهند که یک دربازکن جدید ایده خوبی است.

اگر زمان تعویض درب بازکن فرا رسیده است، به دنبال مدل ½ HP با تسمه درایو لاستیکی تقویت شده با فلز و مسیر یک تکه باشید. از یک متخصص درب گاراژ برای یک نقل قول جامع بخواهید.

و اگر اتاقی در بالای گاراژ دارید یا فقط می خواهید یک سیستم فوق العاده بی صدا داشته باشید، می توانید درب بازکن و سیستم مسیر آن را با استفاده از عایق های صوتی لاستیکی که می توانند انتقال نویز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند به سقف وصل کنید. از متخصص بخواهید که آن را به نقل قول شما اضافه کند.

جک درب پارکینگ

پیام بگذارید