صفحه اصلی
فروشگاه
علاقه مندی0
نحوه روغن کاری جک پارکینگی

روغن کاری جک درب پارکینگ

در این مقاله نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ را به شما می گوییم .

 

فواید (مزایا ) روغن کاری

روغن کاری زنجیر درب پارکینگ دارای فواید (مزایا ) زیادی است . چند علت وجود دارد که چرا باید زنجیر خود را به موقع روغن کاری کنید .

باز و بسته شدن صاف

باز و بسته شدن صاف

همه خواهان این هستند که درب گاراژ آنها به نرمی و به سرعت باز و بسته شود . شما مکان هایی برای بودن دارید و نمی توانید منتظر بمانید تا در هنگام باز و بسته شدن در به عقب و جلو بچرخد.

یک زنجیر خوب روغن کاری شده تضمین می کند که هنگام ضربه زدن به کلیک کننده مشکلی وجود ندارد. اگر زنجیر شما روغنی باشد، درب شما به همان راحتی باز می شود که روز نصب آن را انجام دادید.

 

پیشگیری  از خرابی:

خراب شدن درب بازکن در گاراژ در طول عمر یک اتفاق غیر ممکن نیست. با این حال، روغن کاری زنحیر می تواند احتمال وقوع آن را کاهش دهد.

علاوه بر برنامه ریزی معمول تعمیر و نگهداری، زنجیر خود را هر دو ماه یکبار روغن کاری کنید تا از آسیب پیشگیری کنید.

 

افزایش عمر:

شما می خواهید درب گاراژ شما تا زمانی که ممکن است دوام بیاورد. از این گذشته ، جایگزینی آنها دقیقاً ارزان نیست. یک بطری روان کننده ارزان می تواند عمر درب گاراژ شما را افزایش دهد و صدها دلار در هزینه تعویض شما صرفه جویی کند.

درب بازکن های گاراژ شفت های جک درب بازکن های گاراژ را انعطاف پذیرتر و قابل اعتمادتر به صاحبان خانه ارائه می دهند. می توانید از آنها برای هر نوع عملیات درب گاراژ استفاده کنید.

 

سقف های گاراژ بالا:

درهای استاندارد گاراژ برای یک یا دو اتومبیل حدود هشت فوت ارتفاع دارند، اما سقف های جدیدتر می توانند تا 12 فوت ارتفاع داشته باشند.

این فضای موجود اغلب برای نگهداری وسایل بزرگ مورد نیاز مناسب است و سیستم ریلی که توسط تسمه‌های محرک یا زنجیر استفاده می‌شود ممکن است فضای بالای سر موجود شما را محدود کند – با جک بازکن می‌توانید از تمام فضای موجود نهایت را  استفاده کنید.

 

سقف های شیب دار:

اگر خانه شما دارای سقف شیبداراست ، نصب درب بازکن سقف گاراژبسیار دشوار خواهد بود. با سبک جک میل می توانید بدون دردسر نصب به راحتی عملیات روانی را انجام دهید.

 

عمق محدود گاراژ:

برای نورگیر باید حداقل 48 اینچ وجود داشته باشد. اغلب، یک دیگ بخار، وسایل لوله کشی یا سایر وسایل می تواند عمق فضای موجود در گاراژ را محدود کند و جک بازکن را به مناسب ترین گزینه برای نصب دیواری تبدیل کند.

سر و صدا اغلب نشانه این است که زمان چرب کردن درب گاراژ فرا رسیده است . این قطعات می توانند به یکدیگر ساییده شوند زیرا روغن کاری درب نازک شده و باعث ایجاد جیرجیر می شود.

با این حال، سر و صدای اضافی نیز می تواند از قطعات آسیب دیده، مانند غلتک های ترک خورده، ایجاد شود.

اگر بعد از روغن کاری سر و صدای درب ادامه پیدا کرد، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با یک متخصص تماس بگیرید تا درب گاراژ شما را بررسی کند.

مراحل روغن کاری جک پارکینگی

مراحل روغن کاری جک پارکینگی

در اینجا پنج مرحله برای روغن کاری درب گاراژ را معرفی میکنیم :

 

مرحله 1: لوازم خود را جمع آوری کنید:

تنها محصولی که کاملاً به آن نیاز دارید نوعی روان کننده است. بهتر است از گریس آئروسل مبتنی بر لیتیوم مانند گریس لیتیوم سفید CRC استفاده کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، می توانید یک روان کننده مبتنی بر سیلیکون، مانند روان کننده سیلیکون Du Pont را جایگزین کنید.

توجه داشته باشید که نباید از WD-40 معمولی استفاده کنید، زیرا این یک چربی‌گیر است که برعکس آنچه شما می‌خواهید است. از روغن برای چرب کردن درب گاراژ خود نیز استفاده نکنید، زیرا روغن کثیفی را جذب می کند و در دراز مدت لولاها را سفت تر می کند.

با این حال، داشتن یک چربی‌گیر مانند WD-40’s Degreaser همراه با پارچه‌ای برای تمیز کردن قسمت‌های خاصی از درب گاراژ مفید است

 

مرحله 2: درب گاراژ خود را ببندید

مطمئن شوید که درب گاراژ شما بسته است و اگر درب اتوماتیک پارکینگ دارید، خاموش و از موتور جدا شده باشد

 

مرحله 3: مسیرها را تمیز کنید

مسیرهای فلزی که درب گاراژ شما در امتداد آنها قرار دارد نباید چرب شوند. گریس کثیفی را جذب می کند که می تواند سفت شود و باعث مشکلات بعدی شود. در عوض، می خواهید مسیرها را تمیز کنید یک پارچه مرطوب بردارید و مسیرها را پاک کنید.

اگر آب و گریس لکه‌ها را از بین نمی‌برد، همیشه می‌توانید از یک چربی‌گیر برای هر گونه کثیفی و زباله‌هایی که به سختی پاک نمی‌شوند استفاده کنید.

 

مرحله 4: درب گاراژ خود را چرب کنید

هنگام گریسکاری درب گاراژ، چندین قسمت وجود دارد که باید حتما به آنها ضربه بزنید. هنگام اسپری کردن، داشتن پارچه ای برای پاک کردن چربی اضافی مفید است.

و در حالی که در حال انجام آن هستید، هنگام اسپری کردن، زمانی را برای بررسی آسیب و فرسودگی قطعات در صورتی که زمان تعویض هر قطعه فرا رسیده باشد، اختصاص بدهید

.

لولا

لولاها به پشت درب گاراژ، هم در وسط و هم در امتداد کناری متصل می شوند. درب گاراژ خود را باز کنید و در محل خم شدن ردیف لولاها اسپری کنید. هنگام اسپری کردن تمام نقاط محوری را بزنید.

قفل

اگرچه ممکن است قفل شما صدا ندهد، اما بهتر است آن را به طور مرتب روغن کاری کنید تا گیر نکند.

میله بازو – که در بالای درب گاراژ قرار دارد، باید روغن کاری شود.

غلتک ها و شفت ها 

غلتک ها قطعات گردی هستند که در مسیرهای درب گاراژ قرار می گیرند و می توانند از پلاستیک، فلز یا نایلون ساخته شوند.

اگرچه برخی از مارک های درب گاراژ می گویند روغن کاری غلطک های پلاستیکی ضرری ندارد، اما آنها نیز اذعان دارند که این کار فایده چندانی ندارد و برخی دیگر معتقدند که نباید غلتک های پلاستیکی را چرب کنید زیرا گریس می تواند پلاستیک را در طول زمان تجزیه کند

در عوض، این زمان را به بررسی آنها اختصاص دهید تا ببینید آیا آنها شکسته یا فرسوده شده اند یا خی

ر. آنها قرار است فقط چند سال دوام بیاورند. با غلطک های فلزی، شما باید بتوانید بلبرینگ های در معرض دید را ببینید که باید آنها را چرب کنید

غلتک های نایلونی یا بدون بلبرینگ یا بلبرینگ مهر و موم شده خواهند بود.

مانند غلتک‌های پلاستیکی، برخی از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که می‌توانید غلتک‌های نایلونی را که فاقد بلبرینگ هستند، روغن کاری کنید، اما، باز هم، باور نمی‌کنید که این کار خوب است.

دیگران می گویند شما باید از روغن کاری غلتک های نایلونی خودداری کنید و همه موافقند که نباید غلتک های نایلونی مهر و موم شده را چرب کنید.

بدون توجه به نوع غلتک، آنها باید یک محور فلزی داشته باشند که می توانید محل اتصال آن به در را چرب کنید.

صفحات و قرقره های بلبرینگ انتهایی 

اینها در نزدیکی بالای درب گاراژ قرار دارند و هم صفحات بلبرینگ و هم قرقره ها را می توان روغن کاری کرد.

با این حال، درست مانند غلطک ها، با پولی ها بررسی کنید که آیا بلبرینگ ها در معرض دید هستند یا خیر. اگر چنین است، حتما آنها را چرب کنید، اما در غیر این صورت، نیازی به چرب کردن آنها نیست.

فنرها

فنرهای پیچشی باد می کنند و وقتی درب حرکت می کند و به شفت بالای در وصل می شود باز می شود. این فنرها باید روغن کاری شوند زیرا کویل ها به یکدیگر ساییده می شوند. از طرف دیگر، ممکن است فنرهای داخلی داشته باشید که در طرفین درب گاراژ شما قرار دارند.

بسیاری از مارک های درب گاراژ هنوز توصیه می کنند که آنها را روغن کاری کنید، اما برخی دیگر آن را غیر ضروری می دانند. وقتی فنرها را کمی اسپری کردید، در را چند بار باز و بسته کنید تا روی گریس کار کند.

ریل

در امتداد بالای گاراژ شما و ترولی که در امتداد آن به جلو و عقب حرکت می کند. قسمت بالای ریل را چرب کنید، زیرا ترالی در آنجا محکم می شود. از انگیزه گریس زدن کف ریل اجتناب کنید. در واقع هیچ کاری انجام نمی دهد مگر اینکه چربی را در همه جاپخش می شود.

زنجیر

اگر درب اتوماتیک گاراژ دارید، ممکن است وسوسه شوید که زنجیر را نیز چرب کنید. در حالی که برخی از مکان‌ها توصیه می‌کنند گهگاهی زنجیر را روغن کاری کنید، برخی دیگر می‌گویند که زنجیر از قبل یک پوشش محافظ دارد و فقط باید گاهی اوقات پاک شود، احتمالاً با WD-40.

مرحله 5

مرحله 5

پس از روغن کاری، درب را چندین بار به صورت دستی باز و بسته کنید تا روی گریس کار کند.

اگر یک درب اتوماتیک پارکینگ دارید، می توانید برق را دوباره وصل کنید و آن را تست کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همچنان به خوبی کار می کند.

با روغن کاری مکانیزم های مناسب روی درب گاراژ خود، می توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

بهترین روان کننده های درب گاراژ می توانند به جلوگیری از بسیاری از مشکلات عملیاتی کمک کنند و درب گاراژ شما و اجزای آن را تا حد ممکن دوام بیاورند.

این محصولات به جلوگیری از اثرات رطوبت، کاهش اکسیداسیون و محافظت از قطعات فلزی در برابر اصطکاک کمک می کنند.

کارکردن لولاها، ریل ها و غلطک ها می تواند به عملکرد بی صدا کمک کند و درب شما را روان نگه دارد.برخی از روان کننده ها در دماهای بالا یا پایین عملکرد ضعیفی دارند و بیشتر آنها می توانند باعث ایجاد تلاطم قطرات و شلخته شوند.

بهتر است کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید بهترین روان کننده درب پارکینگ را متناسب با شرایط خود انتخاب کرده اید

 

روان کننده های بر پایه  سیلیکون :

ماندگاری طولانی دارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند.

این روان کننده ها همچنین در لولاهای محکم، فنرهای پیچ دار و سایر مناطقی که به سختی نفوذ می کنند، کار خوبی انجام می دهند.

آنها بسیار مقاوم در برابر آب و هوا هستند، بنابراین می توانند بهترین انتخاب برای مناطقی با زمستان های سرد و تابستان های گرم باشند.

 

روان کننده های برپایه لیتیوم  :

برای کاهش اصطکاک و تماس فلز با فلز کار بسیار خوبی انجام می دهند. این روان کننده ها بیشتر روی سطح باقی می مانند تا اینکه در قسمتی فرو بروند.

این باعث می شود آنها برای روانکاری ریل ها، غلطک ها و سایر نقاط اصطکاک فوق العاده خوب باشند. لیتیوم همچنین عملکرد خوبی در مقاومت در برابر آب و هوا دارد، اما ضدآب چندانی ایجاد نمی کند.

روغن کاری جک پارکینگی

 

روان کننده های بر پایه روغن:

نیز وجود دارند، اما مگر اینکه فرمول خاصی از درب گاراژ باشد، همیشه مطمئن ترین گزینه نیستند. آنها می توانند خیلی سریع از بین بروند یا در دماهای شدید کارایی کمتری داشته باشند

روان کننده های بر پایه روغن:

راه حل های جک درب پارکینگ

3 راه حل برای درب های گاراژ که بسته نمی شوند :

 

راه را باز کنید

به هم ریختگی یا انسدادی که باعث مسدود شدن سنسور می شود اولین مشکلاتی است که در صورت بسته نشدن درب یا در موارد شدید باز نشدن آن باید به دنبال آن باشید.

ابتدا چراغ های سنسور را بررسی کنید: بسته به مارک درب پارکینگی که دارید، ممکن است یکی از چراغ های حسگر چشمک بزند، کم نور شود یا در صورت قطع شدن پرتو به طور کامل خاموش شود.

حتی اگر به نظر می‌رسد هیچ مانعی وجود ندارد، چشم‌های حسگر را به‌خوبی تمیز کنید، زیرا بیشتر کثیفی‌ها، زباله‌ها یا حتی تار عنکبوت‌هایی که در خانه ایجاد شده‌اند می‌توانند پرتو را قطع کنند و از کارکرد درب جلوگیری کنند.

اگر در باز هم بسته نشد، دوباره بررسی کنید که سنسورها در یک راستا باشند. اگر نه، به آرامی آنها را خم کنید تا یک اتصال واضح ایجاد شود

.

محدودیت ها را تعیین کنید

اگر چشم‌های سنسور و تراز بودن آن را بررسی کرده‌اید و درب هنوز به درستی کار نمی‌کند، محدودیت‌های باز و بسته ممکن است مقصر باشند.

این تنظیمات که به عنوان محدودیت‌های سفر نیز شناخته می‌شوند، به درب بازکن می‌گویند که تا زمانی که درب کاملاً بسته شود، چه مدت باید بگذرد و به جلوگیری از له شدن اشیا در درب کمک می‌کند.

هنگامی که تنظیم بیش از حد بالا باشد، درب کف مانند یک مانع احساس می شود و بلافاصله پس از بسته شدن دوباره باز می شود. خبر خوب این است که با یک پیچ گوشتی و چند اندازه گیری می توان آن را به راحتی تنظیم کرد.

 

بازگشت به مسیر

بسته نگه داشتن درب گاراژ برای امنیت خانه مهم است، بنابراین زمانی که به نظر نمی رسد بسته بماند، زندگی می تواند بسیار استرس زا باشد.

برای اینکه خانه خود را به طور ایمن دوباره آب بندی کنید، ممکن است لازم باشد توجه خود را به غلتک های درب ورودی و گاراژ معطوف کنید. نگهداری نادرست می تواند باعث خرابی این قطعات شود.

جک درب پارکینگ

قطعه ای است که بر روی درب پارکینگ نصب می شود و امکان باز و بسته شدن درب اتوماتیک را به شما می دهد.

گاهی اوقات این کار توسط سنسورهای حساس به ماشین و در برخی موارد توسط یک کنترل از راه دور انجام می شود. این قطعه از چند جزء مهم تشکیل شده است که با هم درب پارکینگ را کنترل می کنند. این اجزا عبارتند از:

 

مرکز فرمان:

این قطعه مانند یک مهره در جک پارکینگی عمل می کند و فرمان باز و بسته شدن را از ریموت به جک منتقل می کند.

 

کنترل از راه دور:

این قسمت به مرکز فرماندهی متصل می شود و فرمان باز و بسته شدن در را از طرف شما به مرکز فرماندهی منتقل می کند.

فلاشر: این قسمت سیگنال خود را صادر می کند تا شما را از باز یا بسته شدن درب مطلع کند.

جک بازویی: این قطعه وظیفه تامین انرژی لازم برای جابجایی جک درب پارکینگ از برق را دارد.

چشم: این یک حسگر حساس به حرکت است که موانع ورود خودرو به پارکینگ را تشخیص می دهد و در را در زمان مناسب باز یا بسته می کند.

به غیر از موارد فوق، قطعات داخلی دیگری مانند پیستون، بلبرینگ، دنده، گیربکس و … وجود دارد که جک درب پارکینگ را به حرکت در می آورد

.

تعمیر جک درب پارکینگ و روش عیب یابی آن :

شکستگی پایه سر جک و ته جک

تعمیر جک درب پارکینگ و روش عیب یابی آن

این کار توسط یک جوشکار انجام می شود . در صورت تغییر شکل یا کج شدن پایه ها باید ابتدا آن را با چکش به حالت قبل برگردانید و پس از تمیز کردن نقطه جوش روی در، پایه را دقیقا در محل قبلی جوش دهید.

حواستان باشد که اگر پایه ها دقیقا در جای خود نصب نشوند، زاویه باز شدن درب با مشکل جدی مواجه می شود

.ضربه خوردن درب و آثار فرورفتگی در آن

ضربه خوردن درب و آثار فرورفتگی در آن

اگر بر روی درب جای تو رفتگی یا ضربه دیده اید و جک باز و بسته نمی شود و یا با صدا زیاد کار می کند باز هم به موتور و گیربکس جک آسیب رسیده و می بایست تعمیر کار بازو را باز کرده و مشکل آن را بر طرف کند.

 

شکستگی یا به سرقت رفتن چشمی یا فتوسل

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که سیم های مثبت و منفی یک چشم شکسته یا دزدیده شده را جدا کنید و روی آن را با چسب بپوشانید.

درب را با کلید مخصوص رها کنید و با دست درب را موقتا باز و بسته کنید. سپس یک جک چشمی درب پارکینگی بخرید و طبق آموزش های صفحه چشمی جک پارکینگی و عیب یابی آن فتوسل درب را نصب کنید.

نحوه روغن کاری جک

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

 

روغن کاری کرکره برقی

ساده ترین کاری که هر کسی می تواند انجام دهد این است که روغن کرکره برقی را روی قسمت های متحرک کرکره اسپری کند.

بخش مهمی از روغن کاری کرکره برقی این است که همه قسمت های متحرک کرکره برقی به روغن یکسانی نیاز ندارند.

لازم به ذکر است که به هیچ عنوان از Multi-Use WD 40 برای کرکره برقی پارکینگ استفاده نکنید. اگرچه برای جلوگیری از متراکم شدن آب و رطوبت عالی است، اما می تواند روغن های دیگر را نیز دفع کند یا بشویید. ممکن است در ابتدا ایده خوبی به نظر برسد، اما در دراز مدت کرکره برقی را خشک می کند.

 

در نظر داشته باشید که برای روغن کاری کرکره برقی حتما بلبرینگ ها، فنرها و لولاها را روغن کاری کنید. با روغن کاری کرکره برقی در زمان مناسب می توان تا حد زیادی از آسیب دیدگی تیغه های کرکره برقی جلوگیری کرد و عمر این محصول را افزایش داد.

دلیل اصلی روغن کاری کرکره برقی کاهش فشاری است که موتور کرکره برقی با بالا و پایین رفتن تیغه ها تحمل می کند. به این ترتیب تیغه ها راحت تر حرکت می کنند و از صدای تیغه ها جلوگیری می شود.

نکته ای که در روغن کاری کرکره برقی باید به آن توجه کنید این است که گاهی اوقات مجاز به استفاده از اسپری سیلیکونی هستید اما توصیه می کنیم برای روغن کاری درب کرکره برقی از گریس و Multi-Use WD 40 استفاده نکنید.

گریس از ورود رطوبت جلوگیری می کند، اما در عین حال خواص روغن ها را از بین می برد و در آنها حل می شود

.

روغن کاری دستی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای افزایش عمر کرکره دستی خود انجام دهید، روغن کاری است.

برای روغن کاری کرکره سنتی یا دستی، ابتدا ریل های اطراف را بررسی کنید و مطمئن شوید که سنگ ریزه یا مانعی در این قسمت وجود ندارد.

گاهی ممانعت از حرکت شاتر دستی باعث ایجاد صدا و در نهایت تخریب شاتر می شود.

برای روغن کاری سنتی یا دستی می توانید از روغن موتور خودرو استفاده کنید و همین کار را با استفاده از نردبان برای قسمت های بالایی انجام دهید.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

همانطور که در مورد تیغه کرکره برقی گفته شد، اگر قطعات داخلی جک پارکینگی به مرور زمان به طور مداوم فرسوده شوند، طول عمر آنها کاهش یافته و نیاز به تعمیرات اساسی خواهند داشت.

به خاطر داشته باشید که تمام قسمت های داخلی جک درب پارکینگ به مقدار یکسانی روغن نیاز ندارند.

بهتر است برای ریل، غلطک و فنر روغن کاری در نظر بگیرید. روغن کاری جک درب پارکینگی به این صورت است که روی قسمت صاف جک مقداری روغن می ریزید و به طور یکنواخت پخش می کنید. جک پارکینگ را راه اندازی کنید تا روغن به تمام قسمت های جک برسد.

قبل از انجام این کار حتما روغن های قدیمی را از سطح جک درب پارکینگ پاک کنید. همانطور که گفته شد روغن کاری جک درب پارکینگی بسیار راحت بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد

جک هیدرولیکی

لیست قیمت جک درب پارکینگ

قیمت جک درب پارکینگ – جک پارکینگی :

جک ها برقی پارکینگ  که امروزه به  جک برقی نوین و جدید شناخته می شود باعث شده که کار مردم در عبور از درب ها راحت شود .

با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد جک ها در باز وبسته کردن درب ها ،آمادگی نصب در درب های تک لنگه ، و دولنگه با ابعاد ، وزن ، و میران تردد های مختلف دارند .

بدین گونه که با قرار گرفتن این جک ها در یک سمت درب های تک لنگه و در دوسمت درب های دولنگه عملیات باز و بسته شدن به آسانی انجام می شود .

 

جک های برقی درب ها شامل دو دسته هستند :

  • جک های الکترومکانیکی
  • جک های هیدرولیکی

جک های هیدرولیکی :

این نوع جک ها برای درب های سنگین مکان های پر رفت و آمد مانند پارکینگ ادارات بسیار مناسب می باشد .برای بالابردن امنیت در درب های هیدرولیکی و روی هم قرار گرفتن لنگه ها از قفل برقی استفاده می شود .

از انجایی که نحوه عملکرد  این نوع درب ها با فشار هوا و روغن کار می باشد ، در نتیجه نیازمند تعمیر و نگهداری کمتری می باشد .

عمر مفید ایستفاده از این درب ها بین 10 تا 15 سال و گران تر از جک های الکترومکانیکی می باشد .

جک های الکترومکانیکی:

این مدل جک ها برای درب های سبک مثل مکان های کم رفت و آمد یا ساختمان های مسکونی مناسب می باشد. علت محبوبیت این جک قیمت مناسب بودن ان می باشد و عمر مفید این جک ها 8 تا 10 سال است .

جک برقی پارکینگ مانند هر سیستمی شامل یکسری اجزا تشکیل دهنده می باشد ،که عبارتنداز :

ریموت کنترل، قطعات فلزی، چشمی، مرکز کنترل و چراغ های هشدار دهنده

جک برقی در درب ها وظیفه باز کردن درب به صورت اتوماتیک را دارد  و ویزگی خاص خود را دارند ، از جمله :

جک برقی که شامل حسگر و چشمی می باشد زمانی که مانعی در باز و بسته شدن درب وجو داشته باشد  تشخیص می دهد  و از برخورد درب به مانع خودداری می کند .

از دیگر ویژگی های  این نوع جک ، این است که با برق و انرژی الکتریکی کار می کند و د رموقعی که برق می رود باید به صورت دستی درب را باز و بسته کرد .

قیمت جک درب پارکینگ

 

اجزای جک پارکینگی:

جک بازویی : وظیفه جک بازویی  انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد .

مرکز کنترل : همانگونه که از اسمش مشخص است وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک را برعهده دارد و در نهایت رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ است .

فلاشر : در واقع پیام مرکز فرمان را با علائم هشداردهنده مثل چشمک زدن نشان میدهد.

ریموت کنترل : وسیله ای برای برقراری ارتباط بین کاربر با مرکز فرمان می باشد که بیشتر اوقات 2 ریموت کنترل در پکیج موجود است.

چشمی : به علت وجود سیستم مادون قرمز اگر عابر ،خودرو یا موانعی در مقابل چشمی حس شود ، از باز و بسته درب خودداری و از صدمه زدن درب به خودرو جلوگیری می کند .

در اینجا به شما چند مورد از انواع جک پارکینگی را معرفی میکنیم :

 

انواع جک پارکینگی

جک های مختلفی با برند های ایرانی،چینی و ایتالیایی گرفته تا آلمان و اسپانیا با مشخصات کامل در بازار موجود است .

جک های پارکینگی سیماران ، شامل سه مدل 4S،4L،4P می باشند و از کیفیت مطلوب و بالا و خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار هستند .

اگر بخواهیم از بین جک های پارکینگی ایرانی ، جکی را انتخاب کنیم  محصولات جک پارکینگی سیماران کنترل کیفی خوب و مناسبی نسبت به سایر موارد دارد و همین مورد باعث می شود در زمان نصب خرابی و مرجوعی دستگاه پایین بیاید.

جک فراز4S ، به طور کامل ساخت شرکت سیماران و یک برند ایرانی می باشد و در فراز 4P از بازویی های پروتکو ایتالیا و مدار فرمان ایرانی سیماراناستفاده می شود .

پس می توان بدون دغدغه و نگرانی ، خدمات و تعمیرات جک پارکینگی را به متخصصان شرکت سیماران واگذار کرد.

جک V2 مدل کالیسپو یک برند ایتالیایی می باشد و یکی از زیبا ترین و کاربردی ترین جک های پارکنیگی موجود در بازار می باشد .

این مدل یک جک پارکینگی شناخته شده می باشد و مدار فرمان جک V2 دارای تنظیمات و توانایی های زیاد  و بسیار حرفه ای می باشد .

در دسته جک های ارزان قیمت که هم کیفیت راضی کننده و هم قیمت مناسب دارد میتوان به محصولاتی نظیر : سوزوکی , میلان و… اشاره کرد .

 

مقایسه انواع جک پارکینگی :

جک پارکینگی سیماران :

مزیت های مدار فرمان جک پارکینگی سیماران نسبت به جک پارکینگی پرتکو بیشتر است که می توان به چند نمونه از ان اشاره کرد :

به کارت قفل برقی برای برای اتصال به قفل برقی نیاز ندارد .

برای هر جک زمان باز و بسته شدن جداگانه ای در نظر گرفته شده است .

قابلیت فست کلوز دارد .

دارای تایم گذر پیاده یا نفر رو.

 

جک پارکینگی فراز 4S :

دو بازو با ظاهر تقریبا تکراری که در بسیاری از جک های ایرانی و ایتالیایی با این نمونه مواجه می شویم .

ظاهر این جک درب پارکینگ ایرانی بسیار شبیه به  مدلهای پروتکوبا برند ایتالیایی می باشد و سیستم خلاص کن این بازو ها به صورت سوئیچی هست تا بتواند در استفاده کننده اطمینان خاطر ایجاد کند .

جک پارکینگی فراز

مدار کنترل جک سیماران تمام قابلیت های یک مدار کنترل تمام عیار و همه کاره را دارا می باشد. با مدار Q70 فراز می توان برای هر لنگه درب یک زمان باز و بسته شدن مجزا در نظر گرفت  و به آن خروجی قفل برقی بدون نیاز به کیت قفل برقی،زیاد شده  است.

قابلیت هایی که باعث شده است جک پارکینگی سیماران از یک محصول عادی به یک محصول برتر تبدیل شود می توان به فست کلوز، سنسور برخورد با مانع اشاره کرد .

اگر بخواهیم از نظر دی سی ای به ظاهر و کارایی  فراز 4S سیماران از 10 نمره بدهیم ،نمره 7 به آن تعلق می گیرد و علت کم کردن نمره این است که دارای ظاهری معمولی و تکراری و مثل سایر جک های پارکینگی می باشد .

اگر بخواهیم به نقاط ضعف  فراز 4S سیماران اشاره کنیم ، میتوان قیمت بالای این محصول را در نظر گرفت .

کنترل کیفیت و عدم خرابی :

خیلی کم پیش می آید که جک پارکینگی فراز سیماران در موقع نصب دچار مشکل شود . مدار کنترل و بازوها فراز S4 از کنترل کیفیت دارای کیفیت بالایی هستند که این موضوع نشان دهنده قدرت شرکت سیماران در این بخش می باشد .

تجربه ثابت کرده است  جک درب پارکینگ ایرانی سیماران بعد از نصب کمتر دچار خرابی می شود  و می توان از کارکرد طولانی و بدون ایراد آن اطمینان حاصل کرد .

 

جک پارکینگی سوزوکی Sz400 :

جک پارکینگی سوزوکی Sz400 از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به فراز سیماران می باشد . این بازوها تکراری و کلید خلاص کن آلنی هشت گوش استفاده می شود. که این مورد از لحاظ ایجاد امنیت می تواند کمی نگران کننده باشد .

کارکرد جک ها آهسته و بدون سر وصدا می باشد و در دور دوم به درستی عمل می کند . مدار کنترل این جک پارکینگی از نوع رز می باشد که برای درب اتوماتیک دارای بالاترین قابلیت است .

جک پارکینگی سوزوکی Sz400

زمان باز و بسته شدن درب ها به صورت ثانیه ای می باشد و از قابلیت های بارز مدار رز سوزوکی می توان به : فست کلوز، کلاج باز شدن و بسته شدن نرم اشاره کرد .

کنترل کیفیت و عدم خرابی

اگر سوزوکی واحد کنترل کیفیت خوبی داشت میتوانست به پرفروش ترین جک پارکینگی تبدیل شود .آمار خراب شدن جک پارکینگی سوزوکی بعد از باز کردن جعبه نسبت به سایر درب های کنترلی بسیار بیشتر می باشد .

 

ویژگی های مرکز کنترل جک بازویی سوزوکی :

هر بازو به یک موتور تک فاز با ولتاژ 220 ولت مجهز می باشد .

قدرت موتور و زمان عملکرد توسط پتانسیومتر تنظیم می شود .

برنامه ریزی عملکرد موتور توسط منو بسیار منظم و منعطف دیجیتالی انجام می شود .

شامل سیستم خلاص کن می باشد .

عملکرد ترمینال کلید فشاری شبیه به ریموت کنترل می باشد .

ورودی ها و خروجی ها توسط صفحه نمایشکر و LED  کنترل می باشد .

 

جک پارکینگی یال مدل X2 :

جک پارکینگی ایرانی یال توانست در بین رقبا با ظاهری متفاوت به بازار عرضه شود . بازوهای یال X2 شبیه به جک پارکینگی پروتکو مدل ACE می باشد.محل مناسبی برای خلاص کن جکها در نظر گرفته شده و از نوع سوئیچی می باشد از این جهت می توان گفت امنیت ساختمان تامین شده است .

جک پارکینگی x2

احتمالا بزرگترین ایراد این جک ها صدای تولید شده از آن می باشد که ما قبلا در مدل ایتالیایی ACE پروتکو نیز مشاهده کرده بودیم.

به نظر می رسد که صدا جزو ساختار این بازو ها می باشد که دور از انتظار می باشد راه حل خاصی برای بیصدا کردن آن وجود داشته باشد .

این صدا بلند و آزاردهنده نمی باشد اما نسبت به دو جک سوزوکی و فراز کمی بلند تر می باشد . شرکت یال دارای برد مخصوص به خود می باشد . این برد یکی از بی نقص ترین و کاربردی ترین برد جک پارکینگی ایرانی محسوب می شود . قیمت جک درب پارکینگ

قابلیت هایاین مدار کنترل شامل :  فست کلوز، تایم باز و بسته شدن جداگانه، بسته شدن اضطراری درب می باشد .

کنترل کیفیت و عدم خرابی

می توانید با خیال راحت جعبه جک یال را باز کنید بدون اینکه قطعه ای دچار مشکل یا خرابی باشد و این مورد نشان دهنده بالا بودن کنترل کیفیت محصولات یال می باشد . بیشتر آسیب هایی که ما در جک پارکینگی ایرانی یال دیده ایم مربوط  به برخورد خودرو با درب و شکستگی بازو بوده است.

اگر بخواهیم این سه نوع جک پارکینگی را مقایسه کنیم :

جک پارکینگی سیماران به عنوان بهترین و مطمعن ترین جک پارکینگی شناخته شده است .

جک پارکینگی یال دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشو و در رده دوم قرار می گیرد .

و یکی از پرفروش ترین درب های کنترلی در ایران که در رده سوم قرار می گیرد ، می توان جک پارکینگی سوزوکی را معرفی کرد .

 

معرفی بهترین جک پارکینگی :

جک پارکینگی یال به عنوان بهترین جک پارکینگی ایرانی معرفی شده است . با دریافت گواهینامه ها و استاندارهای ضروری در کیفیت و عملکرد محصولات باعث شد که به پرفروش ترین جک پارکینگی تبدیل شود .

خصوصیات جک پارکینگی یال :

سازگار با انواع شرایط اب و هوایی تمامی مناطق ایران (مناطق سردسیر و گرمسیر )

غیر قابل نفوذ در برابر آب و گرد و غبار

قدرت موتور این جک ، 220 ولت می باشد.

امکان جا به جایی هر لنگه درب با وزن 350 کیلو گرم

قابلیت باز کردن درب با عرض 4 متر

شامل تابلو فرمان با برنامه های جامع و کامل

جک پارکینگی یال به عنوان یک جک بازویی  شناخته می شود که شامل دو مدل X2  و X1 می باشد . در مدل X1 طول کورس جک 40 ساتی متر می باشد و به این معنی است که برای درب های با وزن و عرض بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد .

در مدل X2  ، طول شفت 30 سلنتی متر است و می تواند درب را تا 120 درجه باز کند که در مدت زمان 17 ثانیه باز و بسته می شود .این مدل برای درب های دو لنگه مورد استفاده قرار می گیرد .

کابرد جک پارکینگی یال :

بیشترین کاربرد این جک ها در مجتمع های مسکونی می باشد . مدل X2 تنها قابلیت 10 بار باز و بسته شدن در ساعت رو دارد و برای استفاده در مکان های عمومی مناسب نمی باشد .

به چه علت جک پارکینگی یال را انتخاب کنیم ؟

نسبت به رقبا کیفیت مطلوب و با توجه به امکاناتی که دارد دارای قیمت پایین تری می باشد .

گارانتی این مدل 36 ماهه می باشد و تا 10 سال برای مشتریان خدمات پس از فروش دارند .

قابلیت تنظیم کردن درب از یک تا 99 ثانیه را دارد .

فراهم اوردن شرایط نصب خروجی مجزا برای قفل درب .

قابلیت تنظیم سرعت برای هر لنگه درب .

بعد از عبور خودرو از جلوی چشمی درب ، درب به سرعت بسته می شود .

هنگامی که چشکی خراب شود درب به صورت اضطراری بسته می شود .

این امکان را می دهد که هر لنگه درب در هر نیک ثانیه  باز و بسته شود .

 

جک پارکینگی V2 :

از پرطرفدارترین جک ها در دنیا محسوب می شود . به علت کیفیت بالا و طراحی منحصر بفرد در دسته پرفروش ترین جک های پارکینگی قرار گرفته است .

جک پارکینگی V2

نحوه تشخیص جک V2 اصل از تقلبی :

2 راه وجود دارد : حک شدن برند وی تو بر روی جک ، خلاص کن اصلی شش ضلعی و برای تقلبی به صورت چهارضلعی می باشد. قیمت جک درب پارکینگ

مراحل نصب جک پارکینگ کالیپسو وی تو:

نصب کردن یک پایه سیمانی با فاصله 40 تا 50 میلی متری از زمین بر روی صفحه فلزی .

بر روی مانیتور دو لوله کابل قرار دارد که وظیفه آن حفاظت از کاتال ایجاد شده می باشد .این کانال ها توسط دو لنگه کنار دریچه ثابت می شوند .

استفاده از مهره های تعبیه شده برای نصب موتور روی صفحه مانیتور .

اگر درب به صورت ریلی باشد می تونید موتور را آزاد کنید و بعد از باز کردن درب ، قطعات را بر روی نصب کنید .

قیمت جک درب پارکینگ – مزایای جک پارکینگ کالیپسو وی تو :

قابلیت استفاده در انواع شرایط آب و هوایی

آهسته و بدون صدا

با توجه به کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی می باشد .

شامل سنسور تشخیص مانع

 

جک درب پارکینگ میلان :

این جک علاوه بر کیفیت مطلوب و مناسب ،کاربری آن بسیار آسان می باشد. از لحاظ ظاهری شبیه به جک پارکینگی پرتکو ایتالیایی می باشد.

شامل فلاشر با ولتاژ 220 ولت و در سه کورس 34.5 و 44.5 و 54.5 به بازار عرضه می گردد.

جک پارکینگی میلان

مدار فرمان جک میلان :

برد مدار فرمان این جک با همه عملکرد های درب اتوماتیک متناسب است و  این معنی را می دهد که درب را به شکل تک لنگه و دولنگه باز می کند.

همیطور به سیستم زماندهی دقیق مجهز می باشد و به راحتی تنظیم و نصب می گردد.

سیستم تشخیص مانع جک میلان :

این جک دارای چشمی فتوسل است که این قابلیت از برخورد به مانع مانند خودرو ، یا انسان جلوگیری  می کند .

خلاص کن جک میلان :

بدنه و بازوی جک میلان مقاوم است و در برابر فشارهای مخالف مقاومت می کند . برخلاف سایر جک های پارکینگی نیازمند برد مل برای قفل برقی نیست .

جک میلان برای درب های با وزن 350 کیلو گرم  و طول 3.50 متر مناسب می باشد . مورد استفاده این جک ها برای درب های با اندازه متوسط و معمولی می باشد .

جک های پارکینگی  شامل جک بازویی و ریلی هستند . بسته به نوع درب ، وزن  ، عرض درب ها  و با توجه به برند و انواع مدلها  ،نوع جک برقی تغییر می کند .

اننواع جک پارکینگی علائه بر این که از نظر کیفیت و قیمت با هم متفاوت هستند ، برای هر کدام کاربرد شخصی ای در نظر گرفته شده است .

ممنون که تا پایان مقاله قیمت جک درب پارکینگ همراه ما بودید.

تصویرعنوان جک پارکنیگیقیمتسفارش
جک پارکینگی موور 4004500000
خرید جک پارکینگی تیراژه(2022)5200000
خرید ریلی سوزوکی SUZUKI - ریلی موور 15006500000
خرید جک پارکینگی واکرا مدل لرا4500000
خرید جک پارکینگی واکرا مدل لیتو leato(2022)5000000
قیمت راهبند سیماران - جدیدترین راهبند 202123500000
خرید جک پارکینگی پروتکو PROTECO13500000
قیمت جک پارکینگی سیماران فراز S4850000
قیمت جک پارکینگی سیماران فراز P10500000
قیمت جک پارکینگی ویرا VIRA (2022)6250000
خرید جک پارکینگی محک MAHAK 4990000
قیمت جک پارکینگی موور 6005000000
قیمت جک پارکینگی پرشین پاور 4003500000
خرید جک پارکینگی میلان MILAN (2022)4600000
خرید جک پارکینگی سهند4400000
خرید جک پارکینگی یال YAAL (2022)5200000
صدا دادن جک درب پارکینگ

علت صدا دادن جک پارکینگی

در این مقاله توضیح داده می شود که علت صدا دادن جک درب پارکینگ چیست و چطور سر و صدای جک درب پارکینگ خود را برطرف کنید .

 

 

پنج  راه برای کم کردن  صدای جک درب اتوماتیک

برای کم کردن صدای جک پارکینگی راه های مختلفی وجود دارد

در انتخاب جک درب اتوماتیک  یکی از پارامترهایی که برای برخی افراد اهمیت ویژه ای دارد صدای جک ها می باشد.

این به دلیل صدای جک در ساختمان های جنوبی یا به اصطلاح درب برای ساخت بیشتر است. جک های پارکینگی به دو دسته الکترومکانیکی و الکترو هیدرولیک تقسیم می شوند.

با مقایسه صدای این دو نوع بدون شک می توان گفت که صدای جک های الکترو هیدرولیک بسیار کمتر از جک های الکترومکانیکی است. پس اگر صدای جک برایتان مهم است و توانایی خرید جک های هیدرولیک را دارید، انتخاب خوبی است.

اما قیمت بالای این جک ها باعث شده است که اکثر آنها اقدام به خرید جک های الکترومکانیکی کنند.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

بررسی صدا و تشخیص مکان

در مرحله اول باید نوع صداها را شناسایی کنید تا مطمئن شوید این صدا از کدام ناحیه است.

تشخیص صدای بلبرینگ ها، چرخ دنده ها و صداهای ناشی از اصطکاک دو سطح فلزی روی هم می تواند به شما در یافتن ناحیه معیوب کمک کند.

پس از شناسایی ناحیه، مقدار بسیار کمی از روان کننده در ناحیه خراب استفاده کنید و در صورت عدم بهبود عملکرد، جک را از سیستم برق خود جدا کرده و دنده ها و یاتاقان ها را باز کرده و بررسی کنید.

اگر در این زمینه تخصص ندارید، تعمیر و تعویض قطعات را به کسانی که در زمینه سیستم درب اتوماتیک مهارت دارند ، بسپارید .

 

سال ساخت جک و نوع موتور را بررسی کنید

یکی از چیزهایی که سر و صدای زیادی ایجاد می کند موتور جک پارکینگی شما است. بررسی کنید که اگر موتور جک شما قدیمی است، باید انتظار داشته باشید که یک موتور برس در سمت خود داشته باشید که باید تعویض شود.

موتورهای جک‌های جدید بدون جاروبک هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا گرمای کمتری برای عملکرد با سایش و صدای کمتر تولید کنند. بنابراین تعمیر موتور جک به صرفه تر از تعویض آن با موتور جدید است، اما تصمیم با شماست.

 

بررسی نوع موتور درهای ریلی (زنجیری یا تسمه ای)

هنوز هم دیده می شود که موتورهای زیر شاسی و ریلی با این برند با زنجیر به بازار عرضه می شوند.

از نظر فنی عملکرد هر دو مدل زنجیر و تسمه یکسان است اما عمر و صدای تسمه ها بسیار کمتر از مدل زنجیر است. بنابراین اگر صدای زنجیر شما را آزار داده است، آن را با یک بند تعویض کنید

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

تغییر ساختار نصب و نصب در داخل زمین

استفاده از جک زیرسطحی به جای جک بازویی علاوه بر زیباسازی محیط درب در کاهش صدا نیز بسیار موثر است اما این نوع جک در ایران رواج ندارد و خدمات ضعیفی دارد که باعث می شود افراد صدا را به قیمت بازسازی ترجیح دهند.

اما یکی از راه های کاهش صدا جک درب اتوماتیک  و تهیه آن ضروری دانسته شده است

به طور کلی وقتی دستگاهی که ترکیبی از الکترونیک و الکترومکانیک است و دارای حرکت مکانیکی می باشد صدا نیز داشته باشد پس نباید انتظار داشت جک بی صدا باشد و تنها با بررسی موارد ذکر شده می توان از نویز و آسیب بیشتر جلوگیری کرد.

روش های دیگری نیز بسته به نوع درب و ساختار محیط برای کاهش صدا می تواند مورد استفاده قرار گیرد، مانند روغن و روغن کاری لولای درب و بلبرینگ چرخ در درب های ریلی.

 

5 علت رایج آسیب درب گاراژ

فنرهای شکسته

فشار زیادی به فنرهای درب گاراژ شما در طول زمان وارد می شود.

ما در مورد فشار واقعی صحبت می کنیم که می تواند باعث شکستن آنها شود. پس از شکستن فنرها، درب گاراژ شما دیگر به درستی کار نخواهد کرد.

اگر در آن زمان در اطراف باشید، می توانید صدای شکستن بهار را بشنوید و حتی از در بیفتید. اگر در اطراف نیستید، باید به طور منظم به فنرها نگاه کنید تا آنها را بررسی کنید.

همچنین می توانید منطقه را بررسی کنید تا ببینید آیا فنرهای شکسته روی زمین وجود دارد یا خیر. تعویض فنرها آسان است و برای این تعمیر ساده فقط باید با خدمات تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید

.

کابل های شکسته

کابل های سیمی نیز به بلند کردن درب گاراژ و پایین آوردن آن روی زمین کمک می کنند. اینها همچنین می توانند بعد از چرخه های باز و بسته شدن زیاد بشکنند یا آسیب ببینند.

آنها همچنین می توانند با افزایش سن شکننده شوند و این می تواند باعث شود که آنها دچار شکستگی شوند.

کابل ها را به صورت دوره ای برای هر گونه علائم آسیب یا پوسیدگی بررسی کنید.

اگر متوجه شدید، با متخصصان تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا کابل ها را قبل از اینکه مشکل بزرگتری روی دستان خود داشته باشید، تعویض کنند

.

غلطک های فرسوده

غلتک ها به درب گاراژ کمک می کنند تا به آرامی به سمت بالا و پایین مسیر حرکت کند.

اگر غلطک ها فرسوده شوند، ممکن است درب به راحتی باز نشود. بسته به میزان آسیب دیدگی، ممکن است درب گیر کند یا به صورت ناگهانی حرکت کند که می تواند باعث آسیب دیدن سایر قسمت ها شود.

شما ممکن است نتوانید به راحتی مانند متخصصان آموزش دیده علائم غلتک های فرسوده را تشخیص دهید.

اما اگر احساس کردید که درب گاراژ شما به راحتی باز یا بسته نمی شود، باید با خدمات تعمیر درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا غلتک ها بررسی شود یا مشخص شود که آیا مشکل دیگری باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر

.

سخت افزار فرسوده

لولاها، پیچ‌ها و سایر سخت‌افزارها نیز می‌توانند به مرور زمان فرسوده شوند یا زنگ‌زده شوند و کارکرد صحیح درب گاراژ را سخت‌تر کنند.

معمولاً فقط باید سخت افزار را بررسی کنید و هر چیزی را که شل شده است سفت کنید و یک روان کننده بر پایه روغن اضافه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به آرامی حرکت می کند.

اگر متوجه مشکلاتی در درب گاراژ خود شدید، به خصوص در باز و بسته شدن درب به سختی، سخت افزار فرسوده ممکن است مقصر باشد.

برای بازرسی و هرگونه تعمیر و نگهداری یا تعمیر مورد نیاز با خدمات درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید

.

مسیر نامناسب

با حرکت زیاد، درب گاراژ شما می تواند به مرور زمان از جای خود خارج شود و مسیر آن ممکن است ناهمتراز شود. متأسفانه این مشکلی است که با گذشت زمان بدتر می شود.

مسیر همچنان از جای خود خارج می شود و سایر قسمت های درب گاراژ ممکن است آسیب ببیند.

مجدداً، اگر متوجه شدید که درب گاراژ شما به درستی باز و بسته نمی شود، با سرویس درب گاراژ گیلبرت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید. یک مسیر نامناسب ممکن است مقصر باشد.

تعمیر و نگهداری معمول می تواند به جلوگیری از بروز برخی از این مشکلات کمک کند، اما زمان همیشه به درب گاراژ شما می رسد.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هوشیار بمانید و در صورت مشاهده هر گونه نشانه ای از مشکل فوراً اقدام کنید. این به شما کمک می کند تا از هرگونه تعمیر جلوگیری کنید یا آنها را کمتر کنید.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

دلیل صدا دادن درب پارکینگ

 

مشکل در محل اتصالات

صدای جک درب پارکینگ معمولاً به دلیل مشکل در محل قرارگیری اتصالات است.

اگر اتصالات جک پارکینگی به درستی محکم نشده باشند و در جای خود قرار نگیرند، می توانند باعث ایجاد صدای غیرعادی از جک شوند. در صورت عدم رفع این مشکلات قطعه مورد نظر آسیب می بیند و جک پارکینگ آسیب می بیند.

روغن کاری نشده

عدم روغن کاری به موقع جک نیز می تواند یکی از دلایل صدای جک درب پارکینگ باشد. جک ها باید مرتب و هر از چند گاهی روغن کاری شوند تا قطعات و اتصالات در حین حرکت به درستی کار کنند و مشکلی در حرکت آنها ایجاد نشود.

بهترین راه برای بی صدا کردن جک درب پارکینگ ،آچار را تکان دهید .

بی صدا کردن جک پارکینگی

مشکل صدا دادن درب پارکینگ خود را با یک آچار سوکت یا آچار قابل تنظیم حل کنید .

 

برای بی صدا کردن درب پارکینگ ،غلتک را جایگزین کنید

برای غلتک های قدیمی فلزات غالبا غلط  زیادی ایجاد می کنند که صدا درب فلزی را بالا و پایین می کنند .

یک درب گاراژ معمولی پنج بخش ، نیاز به دوازده غلتک دارد.

یکی دیگر از راه های بی صدا کردن درب پارکینگ استفاده از نایلون به جای غلتک های فلزی است .زیرا انها ساکت تر هستند و لازم نیست به طور منظم روان شوند.

اگر درب گاراژ شما هنگام کار با آن صدا ایجاد می کند، به این معنی است که به نگهداری کمی نیاز دارد – و اگر فقط آن را رها کنید بدتر می شود. یکی از جنبه های مهم این کار روانکاری مناسب تمام قطعات متحرک است.

اگر هنگام باز و بسته شدن درب گاراژ صدای کوبنده شدیدی شنیدید، می تواند نشانه آن باشد که درب بازکن برقی گاراژ در تلاش برای بلند کردن و پایین آوردن درب است.

یک علت رایج وجود دارد:

 

 شکستن فنر پیچشی.

فنرهای پیچشی فنرهای بزرگی هستند که در بالای درب گاراژ شما قرار دارند و به درب بازکن کمک می کنند تا درب گاراژ را بالا و پایین بیاورد. اگر یک درب گاراژ دوتایی دارید، دو فنر پیچشی دارید، اگر یک درب گاراژ دارید، یکی خواهید داشت.

و فقط FYI، بسیار بعید است که هر دو فنر پیچشی در یک درب گاراژ دوتایی در یک زمان بشکنند.

برای بررسی اینکه آیا فنر پیچشی شکسته دارید، کافی است به بالای درب گاراژ نگاه کنید، به وضوح به دو قسمت شکسته می شود. اگر خراب شد، باید با یک متخصص درب گاراژ تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن آن را تعویض کنید.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

CLINK

این صدا به اندازه صدای کوبنده که یک فنر پیچشی شکسته ایجاد می کند زیاد نیست، اما همچنان با باز و بسته شدن در به طور مداوم آن را می شنوید. در جدی‌ترین موارد، این مشکل به دلیل خرابی غلتک است که باید بلافاصله قبل از افتادن آن را عوض کنید.

اگر غلتک‌های شما خوب به نظر می‌رسند، احتمالاً صدا ناشی از زنگ‌زدگی قطعات است. رایج ترین علت این صدا ساییده شدن فنرهای زنگ زده به یکدیگر است

.

جیغ جیغ

هنگامی که در باز و بسته می شود، این صدای جیر جیر بلند به طور مداوم به صدا در می آید. این چیز جدی نیست، احتمالا فقط کمبود روغن کاری است. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که آب‌وهوای فریم بیرونی و آب‌وهوای بین بخش‌ها خشک می‌شوند و به هم می‌چسبند

.

آسیاب کن

این صدای وحشتناک سنگ زنی فلزی معمولاً نشانه آن است که زنجیر یا تسمه درب بازکن گاراژ شما خیلی شل است و نیاز به تنظیم دارد، ممکن است به نظر برسد که پینیون های دنده از یک حلقه عبور می کنند و دربازکن بی جهت فشار می آورد

.

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

حالا شما صداها را تشخیص می دهید، اما چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

همانطور که در بالا گفته شد، صداهای عجیب و غریب که از درب گاراژ شما می آید لزوماً نشانه یک چیز جدی نیست. با این حال، صرف نظر از سر و صدا، شما باید اقدام کنید

.

صداهای عجیب هنگام باز یا بسته شدن

صداهای عجیب تقریباً همیشه نشان می دهد که مشکلی در چرخ ها و مسیر درب وجود دارد. اگر درب گاراژ شما صدا می دهد، معمولاً به دلیل عدم روغن کاری یا زباله های داخل مسیر است. اگر صدای جیغ مانند توری فلز روی فلز باشد، می توان از WD-40 برای روغن کاری درب گاراژ استفاده کرد.

این همچنین باید هر گونه زباله را در طول مسیر شل کند، اگرچه ممکن است به تمیز کردن کامل نیاز داشته باشد. اگر درب گاراژتان صداهای عجیب و غریب می دهد و به طور نامنظم حرکت می کند، به کار کردن ادامه ندهید، زیرا ممکن است مشکلی در گاراژ وجود داشته باشد

.

حرکت یا رفتار نامنظم هنگام حرکت

حرکت نامنظم وقتی صحبت از درب گاراژ می شود معمولاً به دلیل نوعی زباله در داخل مسیر ایجاد می شود. مسیر درب گاراژ خود را تمیز کنید و سپس هر یک از چرخ های داخل در را به صورت جداگانه بچرخانید.

شما باید بتوانید تعیین کنید که آیا چیزی چسبیده است یا خیر. هر چرخ باید به راحتی در مسیر حرکت کند و مسیر باید کاملاً واضح باشد. اگر درب به طور نامنظم به کار خود ادامه دهد، ممکن است موتور نیاز به تعویض داشته باشد

.

چسباندن یا باز و بسته

اگر درب گاراژ شما می چسبد، به طور بالقوه ممکن است مشکل روانکاری یا چیزی در مسیر گیر کرده باشد. می توانید به آرامی داخل و اطراف مسیر را تمیز کنید و آن را با روغنی که برای درهای گاراژ در نظر گرفته شده است، روغن کاری کنید.

سعی کنید درب گاراژ خود را چندین بار پایین بیاورید و ببندید تا روان کننده در سراسر سیستم پخش شود و مشخص کنید که آیا کار کرده است یا خیر. اگر درب گاراژ همچنان می‌چسبد، ممکن است چیزی خارج از تراز باشد یا خم شده یا شل شده باشد – به عنوان مثال، ممکن است یک چرخ در جایی در طول مسیر شل شده باشد

.

بسته شدن به جای پایین آوردن آرام

معمولاً این مشکل با فنرها یا کابل های داخل مکانیسم پایین آمدن است. اگر درب گاراژ شما خیلی سریع می افتد، مهم است که در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

هر بار که درب گاراژ شما بسته می شود، فشار بیشتری به فنرها و کابل ها وارد می کند. در نهایت ممکن است کابل‌ها به‌کلی بشکنند و درب گاراژ به هر چیزی که در زیر آن است به هم بخورد

.

هنگام استفاده از کنترل از راه دور باز نمی شود

باتری های کنترلی درب گاراژ به ندرت فرسوده می شوند که بسیاری از افراد فراموش می کنند که اصلاً ممکن است فرسوده شوند. اگر کنترل از راه دور شما به درستی کار نمی کند اما سوئیچ درب شما درست کار نمی کند، به احتمال زیاد باید باتری داخلی را در داخل ریموت درب گاراژ تعویض کنید.

این باتری داخلی معمولاً نوعی باتری کوچک و فشرده است – مانند باتری ساعت. ممکن است لازم باشد پشت ریموت کنترل را باز کنید تا نوع باتری آن مشخص شود. اگر کنترل از راه دور هنوز کار نمی کند، احتمالاً باید تعویض شود. کنترل از راه دور درب گاراژ نسبتاً مقرون به صرفه است. فقط با سازنده تماس بگیرید

 

باز شدن مجدد هنگام بسته شدن

آیا درب گاراژ شما تا حدی بسته می شود اما دوباره به سمت بالا برمی گردد؟ این معمولاً یک مشکل با سنسور در است – درب گاراژ فکر می کند که در مسدود شده است، بنابراین به سمت بالا حرکت می کند.

اگر این اتفاق افتاد، تقریباً همیشه باید با یک متخصص تماس بگیرید. به غیر از تمیز کردن سنسورها، کار کمی برای تعمیر این مشکل وجود دارد.

یک سنسور برای اکثر آنها بسیار مهم است که به تنهایی جایگزین نمی شوند. اگر سنسور از کار بیفتد یا به اشتباه جایگزین شود، می تواند به خودرو آسیب برساند یا به طور بالقوه به فردی آسیب برساند.

همچنین سعی نکنید درب گاراژ را به زور پایین بیاورید. اگر زباله در راه بسته شدن درب گاراژ باشد، می تواند آن را از مسیر خود خارج کند.

اگر فنر شکسته یا غلتک معیوب دارید، باید ظرف 24 ساعت با متخصص درب گاراژ تماس بگیرید تا قطعه شکسته را تعمیر کند. اگر به دلیل کمبود روغن کاری است، می توانید خودتان آن را برطرف کنید.

دو نوع روان کننده مختلف وجود دارد که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید: برای قطعات فلزی، به یک روغن مبتنی بر نفت نیاز دارید و باید آن را روی لولاها، غلطک ها و فنرها اعمال کنید، در حالی که برای قطعات PVC، به روغن نیاز دارید.

نیاز به استفاده از روان کننده مبتنی بر سیلیکون برای رفع آب و هوا در پایین در، بین بخش ها و اطراف قاب بیرونی است

علت صدا دادن جک های درب پارکینگ

 

نحوه تعمیر درب گاراژ پر سر و صدا

تعمیر درب گاراژ که یک راکت را هنگام باز و بسته شدن می سازد، نسبتاً آسان است و کمتر از یک ساعت طول می کشد. با سفت کردن تمام سخت افزارهای درب و مسیر شروع کنید (عکس 1).

سر و صدای جک درب پارکینگ

از یک سوکت عمیق و یک جغجغه روی تمام مهره ها برای چسباندن آنها استفاده کنید. اما بیش از حد سفت نکنید – این کار می‌تواند سر پیچ‌های کالسکه را مستقیماً از روی پوست درب بکشد یا سوراخ‌های عقب پیچ را از بین ببرد

 

سپس، غلتک ها و لولاهای فرسوده را بررسی کنید (عکس 2). بسیاری از غلتک‌های مسیر درب گاراژ دارای یاتاقان‌های آب‌بندی نشده‌اند که پس از سال‌ها چرخش در یک محیط کثیف، خود تخریب می‌شوند. سایش می تواند به قدری شدید باشد که غلتک ها هنگام کار درب در واقع تکان بخورند.

اگر غلطک های شما فرسوده شده اند، آنها را با غلتک های نایلونی با یاتاقان های مهر و موم شده (در تامین کنندگان درب گاراژ یا آنلاین) جایگزین کنید. غلتک های نایلونی کم صداتر هستند و نیازی به روغن کاری دوره ای ندارند. اما گرانتر از فولاد هستند.

غلتک نایلونی

غلتک های مسیر را یکی یکی تعویض کنید (عکس 3). اگر درب شما از فنرهای پیچشی نصب شده روی هدر بالای در استفاده می کند، سعی نکنید غلتک ها را در براکت های پایینی تعویض کنید. این براکت‌ها تحت کشش دائمی فنر هستند و اگر آنها را باز کنید می‌توانند صدمات جدی ایجاد کنند. این یک شغل برای یک حرفه ای است.

لولاهای فرسوده کمتر از غلتک های فرسوده رایج هستند. اما لولاهای شلخته سر و صدای زیادی ایجاد می کنند و می توانند باعث شوند که درب بسته شود و اتصالات زبانه و شیار در قسمت های درب را فرسوده کند.

برخی از بازی در لولا طبیعی است. اما اگر سوراخی مستطیلی دیدید که در آن پین لولای لوله ای با براکت لولا جفت می شود، لولا را تعویض کنید. گرد و غبار خاکستری و براده های فلزی اطراف پین لولا از علائم اولیه سایش هستند.

صدا دادن جک پارکینگی

علت صدا دادن جک درب پارکینگ 

هنگامی که اجزای درب فرسوده را تعویض کردید، زنجیر بازکن درب گاراژ را بررسی کنید. شل بودن زنجیر درب بازکن گاراژ صداهای سیلی بلندی ایجاد می کند و باعث حرکات تند درب می شود که غلتک ها را به مسیر برخورد می کند.

بنابراین با سفت کردن زنجیر شروع کنید (روش را در کتابچه راهنمای مالک خود بیابید). اگر دستگاه بازکن تراک دارید، گام بعدی این است که مسیر بازکن را با گریس روغن کاری کنید. اگر پیچ بازکن دارید، رزوه ها را چرب کنید (عکس 4).

درب فرسوده

در مرحله بعد، لولاها، بلبرینگ های غلتکی (به سبک بدون مهر و موم) و فنرها (عکس 5) را با یک روغن درب گاراژ مانند کیت روغن کاری درب گاراژ Prime Flo (حدود 7 دلار در مراکز خانگی) اسپری کنید.

همچنین یاتاقان‌های میله پیچشی و سایر نقاط محوری را ضربه بزنید. روغن مخصوص درب گاراژ به صورت مایع به قطعات نفوذ می کند و خشک می شود تا یک گریس غیر چسبنده ایجاد کند که کثیفی و گرد و غبار را جذب نمی کند، که می تواند چیزها را لثه کند.

تمام قطعات متحرک را هر شش ماه یکبار روغن کاری کنید تا سایش کاهش یابد و درب ساکت بماند. از روان کننده های دیگر مانند روغن، گریس یا اسپری گریس لیتیوم خودداری کنید.

آنها ارزان‌تر هستند، اما به خوبی نفوذ نمی‌کنند و تمایل به جمع‌آوری گرد و غبار و سنگ‌ریزه دارند – درست همان چیزی که در روان‌کننده فنر درب گاراژ روی قطعات متحرک نمی‌خواهید.

روش های از بین بردن صدای درب گاراژ

روش های از بین بردن صدای درب گاراژ

آیا همه چیز به طور یکنواخت روغن کاری می شود؟

اگر می خواهید عمر سیستم درب گاراژ خود را افزایش دهید، روغن کاری اولین کاری است که باید انجام دهید. نصاب اصلی این کار را انجام داد، اما قرار بود این روغن کاری حدود 15 ماه دوام بیاورد و دیگر نه.

پس از آن، این به شما بستگی دارد که اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات متحرک به درستی روغن کاری شده اند و هر قسمت فلزی که ممکن است با سایر قطعات فلزی ساییده شود، محافظت می شود.

چه چیزی را نباید استفاده کرد؟ بیایید از یکی از بزرگترین اشتباهات کسانی که معاینات اولیه درب گاراژ را انجام می دهند، بگذریم و در نظر بگیریم که چه روان کننده هایی را نمی توان استفاده کرد.

در بالای لیست WD-40 قرار دارد، زیرا چربی زدا است. بعد، گریس خودرو است که اغلب روی نواحی منحنی و افقی مسیرهای درب گاراژ صاف می شود. این خطرناک است زیرا یک غلتک قرار است در مسیر خود “غلط” کند، اما گریس هایی از این نوع باعث سر خوردن آنها می شود.

چه روان کننده ای باید استفاده شود؟ بهترین روغن موتور است، مانند روغنی که برای ماشین شما، ماشین چمن زنی، ماشین برفی و غیره استفاده می شود. این روغن را باید روی لولاها، غلطک ها و فنرهای بالابر استفاده کرد. همیشه هنگام استفاده از هر روان کننده ای از اعتدال استفاده کنید.

می توانید برای هر ناحیه از لباس های تمیز استفاده کنید و فقط روغن را در طول فنرها، لولاها یا غلطک ها بمالید. فقط مطمئن شوید که اضافی آن را پاک کنید تا وقتی در باز است روغن به داخل گاراژ نریزد.

شما می توانید این کار را دو بار در سال انجام دهید، به طور معمول قبل و بعد از زمستان.

شما همچنین می توانید کمی به ریزش آب و هوا در قسمت بیرونی درب خود توجه کنید – به خصوص اگر در PVC باشد. برای محافظت از آن و انعطاف پذیر نگه داشتن آن، برای جلوگیری از خطر لکه شدن و برای هر درب دیگری در خانه، بهتر است از یک روان کننده مبتنی بر سیلیکون استفاده کنید.

اگر نمی خواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، یک نصاب خوب درب پارکینگ از این 2 نوع روان کننده برای درب های گاراژ شما استفاده می کند و عملکرد و ایمنی مطلوب را تضمین می کند

علت صدا دادن جک درب پارکینگ

 

پیچ ها و پیچ ها را بررسی کنید

درب گاراژ اغلب باز و بسته می شود و این می تواند باعث شل شدن تمام اتصالات و وسایل آن شود. ایده خوبی است که همه پیچ و مهره ها را چند بار در سال سفت کنید.

به پیچ های لولا توجه بیشتری داشته باشید و از شل نشدن آنها اطمینان حاصل کنید. پیچ‌ها را در انتهای مسیرهای افقی که توسط براکت‌های فلزی سوراخ‌دار به سقف متصل شده‌اند، بررسی کنید. اگر این مسیرها هنگام حرکت درب حرکت می کنند، بلافاصله پیچ ها را سفت کنید

 

غلتک ها را بررسی کنید

یکی از رایج ترین منابع صدا در درب گاراژ، غلتک های فلزی هستند. شما باید اطمینان حاصل کنید که میله های فولادی که غلتک ها را نگه می دارند به طور ایمن به هم وصل شده اند و غلتک ها در واقع به جای لغزش در ریل ها “غلت می کنند”. اگر همه چیز درست کار کند، روغن کاری برای حفظ کارکرد درست همه چیز کافی است.

زمانی که غلتک های فلزی به نظر کار نمی کنند، غلتک های نایلونی می توانند جایگزین یا ارتقاء خوبی باشند. دو نوع موجود است: غلتک های نایلونی مشکی بدون بلبرینگ و غلتک های فولادی 11 بلبرینگ که با نایلون سفید پوشانده شده اند.

برای یک درب 9×7 اینچی، رنگ مشکی مطمئناً کارساز خواهد بود، در حالی که برای درب گاراژ دوبل و 16 اینچی، غلطک های سفید انتخاب خوبی هستند. متخصص تعمیر شما بهترین فردی است که می تواند در مورد این موضوع مشورت کند

 

یک درب بازکن جدید  برای گاراژ در نظر بگیرید

در نهایت، ممکن است این درب یا اجزای سازنده نباشد، بلکه خود بازکن باشد. سر و صدای زیادی می تواند از اجزای تنظیم ناقص یک درب بازکن خارج شود. اگر سن بازکن کمتر از هفت سال باشد، باید تعمیر و نگهداری بسیار کمی انجام شود.

لازم نیست آن را روغن کاری کنید یا روغن زیادی اضافه کنید، اما ممکن است بخواهید زنجیر یا درایو تسمه را بررسی کنید تا ببینید آیا باید کمی سفت تر شود یا خیر

به راهنمای تعمیر و نگهداری ارائه شده توسط سازنده مراجعه کنید یا از روش عایق صدا استفاده کنید (که کمی بعد در این مقاله توضیح داده شده است).

اگر سیستم بیش از هفت سال سن دارد، پس از برداشتن پوشش پلاستیکی محافظ لامپ، باید به محفظه موتور نگاه کنید. اغلب سال ساخت در این قسمت چاپ می شود و اگر دستگاه بیش از 15 سال از عمر آن گذشته باشد، واقعاً باید به روز شود.

این به دلایل ایمنی است، بلکه به این دلیل است که فناوری ها پیشرفت کرده اند و سیستم ها بهبود یافته اند.

همچنین باید تعیین کنید که آیا ترکیب زنجیر یا زنجیر-کابلی روی چرخ دستی وجود دارد که درب گاراژ را می کشد یا اینکه مسیر بازکن در 3 قسمت ساخته شده و با پیچ و مهره هایی که همیشه نیاز به سفت شدن دارند، در کنار هم قرار گرفته است.

همه اینها همچنین ممکن است نشان دهند که یک دربازکن جدید ایده خوبی است.

اگر زمان تعویض درب بازکن فرا رسیده است، به دنبال مدل ½ HP با تسمه درایو لاستیکی تقویت شده با فلز و مسیر یک تکه باشید. از یک متخصص درب گاراژ برای یک نقل قول جامع بخواهید.

و اگر اتاقی در بالای گاراژ دارید یا فقط می خواهید یک سیستم فوق العاده بی صدا داشته باشید، می توانید درب بازکن و سیستم مسیر آن را با استفاده از عایق های صوتی لاستیکی که می توانند انتقال نویز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند به سقف وصل کنید. از متخصص بخواهید که آن را به نقل قول شما اضافه کند.

جک درب پارکینگ

آموزش نصب جک پارکینگی

مدل نصب جک

ابتدا برای پیدا کردن بهترین مدل برای نصب جک درب پارکینگ ، باید شرایط درب را بررسی کنیم . اگر از نظر علمی بخواهیم بررسی کنیم : مناسب ترین مکان برای نصب در ارتفاع یک سوم درب پایینی است اما اگر بخواهیم راحتی را در نظر بگیریم ،

کنترل فشار از بیرون به داخل و امکان دسترسی بهتر به جک پارکینگی برقی و جوشکاری و برش کاری دیوار و کنده کاری ، بهترین ارتفاع 120 سانتی متر از کف می باشد .

نکته قابل توجه این است که بتونیم این نیمرخ افقی را به ارتفاع 120 سانتی متری مطلوب خود برسونیم .

 

در بعضی از درب های پارکینگ باید خودمون یک پایه مناسب ایجاد کنیم . به عنوان مثال در درب های ساخته شده از ورق های ذوزنقه ای به ارتفاع 120 سانتی متر نقطه مذکور را از طریق صفحات به قطر حداقل 5 میل و یا با استفاده از ناودانی وصل  می کنیم.

در ادامه مقاله نصب جک پارکینگی در رابطه با ورق درب به شما می گوییم

در درب هایی که از ورق تخت 2 میل  استفاده می شود، به وسیله پروفیل 2.4 سانتی متری روی درب پارکینگ، پایه مناسبی را به صورت افقی در ارتفاع 120 سانتی متر ایجاد می کنیم.

در درب های کاملا شیشه ای پروفیل بالای درب استفاده میشود و یا با در نظر گرفتن رضایت مشتری شیشه را دو قسمت کرده و از وسط شیشه پروفیل را اضافه می کینم و نیز در مواردی که از تلق استفاده شده می توان ترک را خارج کرده و یک پایه با دوام و محکم در وسط قرار داده و اتصالات را جوش و بعد وسط ترک به اندازه فضا برید شده و در جای اول قرار دهید .

با رعایت نکات گفته شده می توان جک برقی را روی درب پارکینگ نصب کرد.

جک پارکینگی یکی از پیش نیازهای درب ساختمان است .وقتی از منزل بیرون می روید ، بدون اینکه لازم باشد از ماشین پیاده شوید در را باز کنید .

یا هنگامی که رفت و آمد زیاد است نیازی به باز و بسته شدن درب با دست نیست. نصب بیشتر جک های پارکینگی به راحتی انجام می شود .

مراحل مختلف نصب جک پارکینگی

نصب جک پارکینگی در مراحل متفاوتی انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد :

اگر خواستار جک با کارایی بالا هستید و میخواهید به خوبی کار کنند ، سعی کنید کمترین فشار را به آتها وارد کنید .

 

نحوه نصب و نوع زاویه از مهمترین موارد در نصب جک پارکینگی می باشد .

مرحله های نصب جک درب پارکینگ و نکات مربوط به آن

جک در ریموت قطعه ای بسیار اساسی است که وظیفه باز و بسته شدن این درب ها را بر عهده دارد. برای نصب جک درب پارکینگ تمامی مراحل را به دقت انجام داد  تا کار نصب به درستی انجام شود برای هر نوع جک پارکینگی نکات نصب جداگانه ای تعریف شده است .

 

در حال حاضر در بیشتر  ساختمان ها به ویژه آپارتمان ها و سازه های بزرگ به جای درب های قدیمی از درب های اتوماتیک و ریموت دار استفاده می شود. این درب ها رفت و آمد  را برای ساکنین ساختمان بسیار راحت و آسان می کند.

 

به ویژه درمورد ساختمان های بزرگ که دارای پارکینگ های زیاد و رفت و آمد بالای هستند ،استفتده از درب های اتوماتیک کار را بسیار راحت کرده است . از نکات قابل توجه در های ریموت دار میتوان به ایجاد امنیت در ساختمان اشاره کرد .

 

ولی با توجه مزایای ذکر شده ، که این درب ها به صورت اتوماتیک کار می کنند و دارای یک سری قطعات مکانیکی و الکترونیکی هستند، فرآیند نصب و حتی در برخی موارد تعمیر و تعویض قطعات آن ها دشوار تر می شود.

 

جک درب پارکینگ مهمترین قسمت درهای ریموت دار هستند و می توان انها را قسمت اصلی عملکرد ریموت ها دانست .

مرحله های نصب جک درب پارکینگ و نکات مربوط به آن

در اولین مرحله برای بررسی مراحل و فرایندهای مربوط به نصب جک پارکینگی باید قطعات و اجزای این درها را به خوبی بشناسیم .

درب های کنترلی به گونه ای باعث محدودیت در دسترسی فیزیکی می شوند و در نتیجه برای باز و بسته کردن انها به قطعات اتوماتیک و الکترونیکی نیاز است که از جمله می توان به ریموت ها اشاره کرد .

این ریموت به حسگر چشمی الکترونیکی در درب ها وصل می شود و بدین صورت میتوان با ریموت از راه دور باز و بسته درب را کنترل کرد .

جک قسمت دیگر درب های اتوماتیک است که برای باز و بسته شدن خودکار درب لازم است . اهرم، بازوها، موتور، باتری، قفل برقی، تابلو فرمان و مواردی از این دست بخش های مختلف درب ریموت است.

اما به گونه ای مهمترین قسمت این درب ها جک است و به همین ترتیب مراحل نصب جک درب پارکینگ کمی پیچیده تر و تخصصی تر می شود.

جک از چه قطعاتی ایجاد شده است ؟

جک ها در واقع یک سری بازوهای فلزی هستند که با برق کار می کنند. هر جک به یک موتور متصل است. علاوه بر موتور، یک سنسور چشمی نیز به این قسمت متصل است که با فشار دادن ریموت فرمان باز و بسته شدن درب را می دهد.

 

از دیگر قطعاتی که می توان در مراحل نصب جک پارکینگی به آنها اشاره کرد : اهرم، کلید برق و سایر لوازم جانبی جک

 

نکته دیگری که قبل از پیاده کردن روش نصب جک پارکینگ باید مورد توجه باشد این است که جک ها دارای انواع مختلفی هستند و  همین مسئله باعث ایجاد تفاوت در مرلحل نصب می شود .

انجام زیرسازی جهت نصب جک درب پارکینگ

در ادامه برای انجام مراحل نصب باید یک سری زیرساخت های مورد نیاز انجام شود.

این امر به خصوص در ارتباط با سازه ها و  که سطح مناسبی برای نصب ندارند بسیار حائز اهمیت می باشد .

بنابراین ابتدا باید صفحه ای به عنوان زیرسازی برای نصب پایه عقب بازوی جک تعبیه شود. صفحه باید حداقل یک سانتی متر ضخامت داشته باشد. از آنجایی که برای نصب جک پشت در به فضای خاصی نیاز است، در صورت نبود این فضا ممکن است نیاز به یک سری کنده کاری باشد.

مرحله بعدی میتوان به نصب پایه های جک اشاره کرد.

در این مرحله از کار باید پایه های بازوی عقب جک روی صفحه نصب شود. نکته ای که باید به آن توجه شو زاویه باز و بسته شدن درب ها می باشد .

مبتی بر این زاویه و با اندازه گیری های بسیار دقیق باید پایه های بازوی عقب را با زاویه مناسب نصب کنید.

برای نصب این پایه ها باید از جوش استفاده شود. پایه جلو را نیز در زاویه مناسب نصب کنید. به این ترتیب پایه ها با زاویه دقیق و مناسب نصب می شوند.

قطعا یک بار در را باز و بسته کنید تا از زاویه مناسب مطمعن شوید و اطمینان حاصل کنید که در باز و بسته شدن درب مشکلی وجود نداشته باشد.

آموزش نصب جک پارکنیگ

راه اندازی قطعات برقی و الکترونیکی جک

 

مرحله بعدی در نصب جک درب پارکینگی نصب قطعات الکترونیکی این قطعه می باشد. این قطعات الکترونیکی شامل تابلو برق، حسگر چشم و فلاشر می باشد.

 

هنگام نصب کنترل پنل و مدار کنترل الکترونیکی جک باید به موقعیت نصب آن توجه کرد. بهتر است در نزدیکی زمین قرار داشته باشد.

 

علت اینکه باید نزدیک منبع برق قرار داشته باشد این است که قطعه با برق کار می کند .

 

در نهایت نصب تابلو کنترل باید در جایی باشد که آسیبی به آن وارد نشود، به خصوص در مواقعی که درب پارکینگ باز و بسته است، برخوردی بین این دو صورت نگیرد.

 

محل نشانگر الکترونیکی و حسگر چشم الکترونیکی باید پشت درب ساختمان قرار گیرد. جایی که برای راننده قابل مشاهده است و به راحتی از راه دور به چشم متصل می شود.

 

محل فلاشر باید در قسمت بالایی و قابل مشاهده ترین قسمت باشد. جلوی محل نصب سنسور بهتر است در ارتفاع چهل سانتی متری از سطح زمین قرار بگیرد.

آخرین مرحله نصب جک درب پارکینگ چیست؟

اکنون که تمامی قطعات در جای خود نصب شده اند، تمامی قطعات باید توسط کابل و سیم به یکدیگر متصل شوند. سعی کنید این ارتباطات را تا حد امکان دقیق و کامل کنید. کابل ها، بازوها، فلاش و حسگرهای چشمی را به هم متصل می کند.

 

هنگام اتصال سیم‌کشی به مدار کنترل و صفحه کنترل، درب باید نیمه باز باشد و جک آن را جدا کنید. با اتصال برق ورودی به درب پارکینگ، نصب جک پارکینگ به پایان می رسد.

 

تنها کاری که در این مرحله برای بالا بردن و تکمیل جک درب پارکینگ باید انجام داد این است که تنظیمات فرآیند باز و بسته شدن و تنظیمات بین ریموت کنترل و سنسور درب را انجام شود.

 

در این تنظیمات شما فاصله باز و بسته شدن و همچنین عملکرد هر دو اهرم را کنترل می کنید. علاوه بر این، شما مشخص می کنید که هر چند وقت یکبار درب به صورت خودکار بسته شود.

 

در آخر وقتی مشکلی برای باز و بسته شدن درب وجود ندشت، مراحل نصب جک پارکینگی به پایان می یابد.

 

در مورد نصب جک درب پارکینگ باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

قبل از هر چیز در نظر بگیرید که  انجام این کار کاملا تخصصی است و برای این کار باید از نصاب های حرفه ای برای نصب درب های ریموت کمک بگیرید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، تنوع جک های مورد استفاده برای درب های ریموت است.

با توجه نوع جک ممکن است مراحل نصب هر کدام به طور متفاوتی انجام شود .

نکته ای که ساکنین باید یاد بگیرند نحوه استفاده از کلید خلاص کن می باشد . کاربرد این کلید در مواقعی است که برق قطع می شود و می توان به وسیله آن درب را به صورت مکانیکی باز و بسته کرد .

در اخر اگرهر گونه مشکل بعد از روش های نصب جک درب پارکینگ مشاهده یا تنظیمات درب بهم ریخت ، حتما از افراد متخصص در زمینه تعمیرات درب ریموت دار پارکینگ کمک بگیرید.

در صورت نداشتن مهارت و تجربه کافی در این زمینه هیچ گونه اقدامی نکنید.

در ادامه به شما خواهیم گفت که جک پارکینگی چه وسیله ای است :

وسیله ای است که درب ورودی یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کارمان را به صورت اتوماتیک و با فشار یک دکمه روی ریموت باز و بسته می کند و راحتی و امنیت را فراهم می کند.

مواردی که در انتخاب جک پارکینگ باید به آنها توجه کرد

میران رفت و آمد یا تعداد واحد های موجود در ساختمان

تعداد واحد یا میزان رفت و آمد یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب جک پارکینگی می باشد .

 

به عنوان مثال : برای ساختمان هایی که دارای تعداد واحد بالایی هستند باید از جک هایی استفاده کرد که رفت و آمد ناحدودی دارند که این مشخصات را نمی توان در جک های ایرانی و چینی پیدا کرد و باید به دنبال جک های ایتالیایی و آلمانی رفت .

 

در خانه های ویلایی یا ساختمان هایی که دارای تعداد واحد کمتری هستند می توان از هر نوع جکی استفاده کرد . پیشنهاد می شود از جک های با برند معتبر ایرانی و چینی استفاده کنید که دارای پشتیبانی قطعات هستند .

وزن درب

وزن درب یکی از عوامل موثر در انتخاب جک محسوب می شود . تخمین میزان وزن درب از طرف نصب کننده جک محایبه می شود . و بر همین اساس مناسب ترین جک برای درب انتخاب می شود .

 

یک از عوامل تاثیر گذار در قیمت جک درب پارکینگ میتوان به توان جابه جایی درب با وزن زیادتر یا قدرت جک اشاره کرد . اما نشان دهنده این نیست که هر چه قدرت و توان جک بیشتر باشد ،مناسب تر است .

 

به این مثال توجه کنید : اگر بیاییم بر روی درب سبک  یک جک پر قدرت نصب کنبم در اینجا نه تنها از قدرت جک استفاده نشده بلکه فقط مبلغ بیشتری صرف خرید جک کرده ایم .

طول درب

طول درب هم مثل وزن درب تاثیر بسزایی در انتخاب نوع جک و قیمت آن دارد . درب هایی که با  طول یا بازشوی بیشتر نیازمند طول شفت بیشتر یا کورس بالاتری هستند .

 

در نتیجه هر چه طول شفت بیشتر باشد به همان نسبت قیمت آن افزایش می یابد . اگر برای درب هایی که دارای طول زیادی هستند جک مناسبی انتخاب نشود باعث خسارت زدن به مصرف کننده می شود و جک به نمی تواند درب را باز یا بسته کند .

 

در ادامه مقاله نصب جک درب پارکینگ با ما همراه باشید

منبع تغذیه جک

به طور معمول جک های پارکینگی دارای دو منبع تغذیه هستند :

جکهای 220 ولت و یا AC:

این جکها به صورت مستقیم با برق شهری در ارتباط هستند و بدون ترانس می باشند . تکنولوژی به کار رفته در این جک ها از لحاظ طراحی مدار کنترل جدید و پیچیده نیست و به همین علت میتوان انها را تعمیر کرد و تعمیر انها هزینه چندانی ندارد .

ناتوانی این نوع از جکها در میزان کارکرد یا همان duty cycle می باشد که در رفت و آمد های بالا دچار چالش می شوند.

از دیگر ضعف های جک های پارکینگی می توان به عدم پشتیبانی از برق بکاپ توجه کرد. زیرا باید برای تامین برق اضطراری این جک ها از (یو پی اس ) استفاده کرد که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیستند.

جکهای DC :

این سری از جک ها از تکنولوژی جدید تر و پیچیده تری در طراحی مدار کنترل و موتور برخوردار هستند و برای کنتزل بهتر و دقیق تر گزینه های بیشتری را در اختیار مصرف کننده و نصاب قرار می دهند .

جکهای دی سی معمولا 12 و یا 24 ولت می باشند که تامین برق آنها توسط  یک ترانس که داخل جعبه مدار کنترل قرار دارد ، انجام می شود .

از دیگر مزیت های جک درب پارکینگ دی سی که میتوان به آن اشاره کرد امکان کار در زمان قطع برق می باشد که این شرایط با حداکثر 2 عدد باطری شارژی مخصوص (بسته به مدل جک) فراهم می شود .در نتیجه هزینه تعویض و نگهداری این باطری ها نسبت به یو پی اس ها بسیار پایین تر است .

نکته دیگری که باید به ان توجه کرد این است که جکهای دی سی دارای توان و قدرت بسیار بالایی می باشند و نسبت به جکهای AC پر بازده تر هستند .

 

جک های بیرون باز شو چیست و در چه مواقعی باید از انها استفاده کرد ؟

شاید آشنا بودن با جک های بیرون باز شو ، بتواند کمکی به نصب جک در پارکینگ شما کند

همانگونه که از نام این جک ها می توان متوجه شد که نحوه عملکرد این جک ها به سمت بیرون بوده  و باعث می شود که درب ها به بیرون باز شوند .

در حالت عادی ، بیشتر استفاده از جک های داخل باز شو مورد توجه قرار می گیرد که به این ترتیب درب های ساختمان رو به  داخل و به سمت پارکینگ باز می شوند .

اما بعضی مواقع پیش می آید که فضای پشتی درب یا جای  پارکینگ به گونه ای باشد که برای باز شدن درب ها به سمت داخل فضای کافی وجود نداشته باشد .

در این صورت لازم است تا درب های به جای اینکه به سمت داخل ساختمان باز شوند ، رو به بیرون ساختمان باز شوند .از این رو می توان با نصب جک بیرون بازشو ، درب را به راحتی به به سمت بیرون باز و بسته کرد .

در نتیجه با انجام این کار می توان محدودیت فضای پشت درب را برطرف کرد . مراحل نصب جک پارکینگی بیرون بازشو با توجه به کارایی آن با نمونه ها دیگر متفاوت است .

جک های بیرون باز شو معمولا دارای چه مشخصات و ویژگی های هستند ؟

بهتر است قبل از نصب جک بیرون باز شو یکسری نکات و مشخصات این نوع جک ها را بررسی کنیم  .در مرحله اول باید به این نکته توجه داشت بهترین جک هایی که از آنها می توان به عنوان جک بیرون بازشو استفاده کرد از خانواده جک های هیدرولیکی می باشد .

همچنین می توان برای این منظور از جک های تلسکوپی استفاده کرد . از جهت دیگر نکته ای که باعث متمایز شدن انواع جک ها می شود ، اندازه شفت آنها می باشد .

اگر قصد دارید که برای ساختمان خود از جک به صورت بیرون بازشو استفاده کنید بهتر است جک هایی با طول شفت بلند تر انتخاب کنید 

نکته دیگری که در نصب جک پارکینگی بیرون بازشو حائز اهمیت است  ،این است که محل نصب این جک با نمونه های دیگر که به صورت داخل باز شو هستند متفاوت می باشد.

معمولا محل نصب جک پارکینگ بیرون بازشو به جای پایین درب ، در بالای درب می باشد . در نتیجه برای نصب این جک ها ،باید در بالای درب فضایی در نظز گرفته شود .

جک های بیرون باز شو شامل چه اجزا و قطعاتی هستند؟

در کنار بخش های اصلی ، با در نظر گرفتن مدل ، برند ، و کارایی جک موردنظر یکسری تجهیزات جانبی همراه آن مشاهده می شود 

این قطعات جانبی جک شامل  اهرم ها، بازو های جک، موتور، تابلو فرمان، سیم کشی های مورد نیاز، فلاشر، سنسور چشمی، ریموت، برد می باشد . برای این که جک بیرون بازشو به درستی نصب شود باید هر یک از قطعات به درستی در جای خود قرار گیرد .

قبل از خرید جک بیرون باز شو باید به چه مواردی دقت کرد ؟

در این مدل ها نیز باید میزان رفت و آمد روزانه یک ساختمان، دو لنگه یا تک لنگه بودن درب، وزن درب و طول آن ها، قدرت و کارایی هر جک و متناسب بودن  آن با نوع ساختمان و مواردی از این دست را در نظر داشت .

اولین نکته این است که یک جک مناسب برای درب پارکینگ انتخاب کنیم  که بتواند از هر نظر کارایی مورد نیاز خود را بعد از نصب جک بیرون باز شو حفظ و تغییر نکند و مشکلی ایجاد نشود .

اولین قدم برای نصب جک پارکینگی بیرون باز شو ، نصب پایه یا پلیت مورد نیاز برای سوار کردن بازو ها می باشد :

به عنوان مثال : مراحل نصب جک های داخل بازشو ، در اولین قدم باید پنل یا صفحه مورد نیاز به عنوان زیر سازی نصب شود .

این پلیت یا پایه در مراحل بعد برای نصب  بازو ها و اهرم های جک لازم می باشد . همچنان که در قسمت ها بالاتر گفته شد ، محل نصب جک پارکینگی بیرون بازشو در بالای درب در نظر گرفته می شود .

بر این اساس پایه جک و پلیت را در بالای درب نصب میکنیم . دلیل این کار هم این است که از برخورد احتمالی ماشین با جک جلوگیری شود .

محل نصب پلیت و پایه به سمت فضای داخل و در بالای درب در نظر گرفته شده است و بهتر است از پلیتی استفاده شود که اندازه آن بین 5 تا 7 سانتی متر باشد .

در مرحله بعد از نصب کردن پلیت ، پایه های جک مورد نظر نصب و بازو های جک روی آن گذاسته می شود . با نصب کردن بازو های جلویی و عقبی اولین مرحله نصب جک بیرون بازشو به پایان می رسد 

محل نصب پایه ها روی فضای داخلی در قسمت بالای درب می باشد . برای نصب کامل  بازو ها و پایه های جک ،باید به فضای لازم برای زاویه دهی به بازو ها توجه کرد .

کار زاویه دادن به بازو ها فرایند  بسیار دقیق و حساسی می باشد که باید توسط نصاب های حرفه ای صورت گیرد. در این مرحله فرایند های نصب مکانیکی تمام می شود .

نصب جک پارکینگی بیرون باز شو با انجام سیم کشی ها و قسمت های برقی جک

در این مرحله باید سیم کشی های سیستم برقی را به طور کاملا دقیق طبق دستورالعمل های مربوط به جک انجام دهیم.

در نتیجه حتما باید از نزدیکی جریان برق و پریز مناسب به سیستم جک نصب شده روی درب اطمینان حاصل کنید تا لازم نباشد سیم کشی های بسیار طولانی و بی نظم انجام دهید .

راه اندازی موتور، برد جک و تابلوی فرمان از مرحله های بعدی راه اندازی بخش های برقی جک های بیرون باز شو می باشند. در این جک ها فلاشر باید روی درب نصب شود .

محل نصب سنسور های چشمی مرتبط با جک باید در قسمت پایینی درب و در جایی که رو به روی مانعی آن قرار نداشته باشد ، در نظر گرفته شود .

با کد دهی به ریموت ها و تنظیم برنامه های مربوط به زمان باز و بسته شدن درب و نحوه باز و بسته شدن آن، فرایند نصب جک بیرون باز شو پایان می یابد .

در اخر بعد از نصب جک پارکینگ بیرون باز شو، درب را چندین بار باز و بسته  تا از عملکرد درست آن مطمعن شوید.

در صورت بروز هر گونه اختلال در عملکرد این درب ها یا نیاز به تعمیر و نگهداری می توان از کارشناسان درب های اتوماتیک راهنمایی بگیرید.

چه نکاتی را باید در خصوص نصب جک بیرون باز شو در نظر گرفت؟

اول از همه این که قبل از شروع کار نصب مطمعن شویدکه مکان نصب پایه ها محکم می باشد و موقعیتی که برای نصب جک پارکینگی انتخاب کرده اید ،مناسب بوده است .

 

مکانی که برای نصب در نظر می گیرید باید علاوه بر داشتن استحکام مناسب و لازم ، فضای کافی برای زاویه دهی به بازو ها را نیز داشته باشد.

 

نکته مهم دیگری که باید بعد از به پایان رسیدن نصب جک پارکینگ بیرون باز شو مورد توجه قرار گیرد، موقعیت قرار گیری شفت ها می باشد.

 

مراحل نصب جک پارکینگی

بررسی موقعیت و وضعیت نصب جک درب پارکینگ :

ابتدا موقعیت درب پارکینگ و ساختار درب را بررسی کنیم .بازوها باید روی محکم ترین قسمت درب که این قسمت به کلاف معروف است ، نصب می شود .

در قسمت دیگر باید دیواره های کنار درب را مورد بررسی قرار دهید تا بتوان پایه های عقب را در جای مناسب و زاویه ایده آل نصب کنید .

کنده کاری و آماده سازی دیوارهای کنار درب

اگر ساختمان تازه ساخته نشده است و بیس پلیت بر روی دیوار قرارداده نشده ، باید این پلیت را جهت نصب پایه عقب بازو جک پارکینگی بر روی دیوار در نظر گرفت .

بسیاری از ساختمان ها به کنده کاری نیاز دارند .

به همین ترتیب برای نصب پایه عقب لازم است که از لولا درب 20 سانیتیمتر به سمت خارج به ارتفاع 25 سانتیمتر فضا در نظر گرفت .

برای زیر سازی پایه عقب بهترین پلیتی که می توان استفاده کرد ، ناودانی یا نبشی یا پلیت با ضخامت حداقل یک سانتی متر می باشد .

یک سمت ناودانی به قوطی درب جوش می شود و در سمت دیگر که از میلگرد به صورت زاویه دار استفاده شده ، آن قسمت را به ناودانی جوش می دهند .

نصب پایه ها و چگونگی زاویه دهی

پایه های عقب را با در نظر گرفتن زاویه باز شدن درب در فاصله 14 سانتیمتری لولا روی پلیت جوش می شود (توصیه می شود که ابتدا خال جوش کرده و بعد از امتحان کردن ، ادامه جوشکاری انجام شود .) و جک را توسط پین عقب روی درب نصب کنید .

پایه جلو را روی بازو قرار داده و جک را خلاص و شفت جک را کاملا بسته و درب را تا آنجایی که باز می شود ، باز کرد .

پایه جلو با خال جوش بر روی درب نگه داشته می شود . مجدد یکبار درب را باز و بسته کرده و در صورت نداشتن مشکل ، بازو را از روی پایه ها برداشته و پایه ها را به طور کامل و با دقت بر روی دیوار و درب محکم کنید .

 

نصب تابلو فرمان، چشمی و فلاشر

مدار کنترل را کنار درب در نزدیکی برق ورودی نصب شود  تا احتیاجی به سیم کشی زیاد نباشد و مطلوب می باشد در فاصله 150 تا 160 سانتیمتری زمین جای گزاری شود .

محل نصب مدار کنترل نباید در جایی باشد که در زمان باز شدن درب به آن برخورد کند و یا هنگامی که باز می شود ، نتوان به مدار کنترل دسترسی پیدا کرد .

فلاشر باید به گونه ای قرار بگیرد که راننده مطلع از باز و بسته شدن درب شود .نصب چشمی باید به این صورت باشد که سیم خروجی در زیر چشمی قرار گرفته باشد تا در زمان بارندگی آب به داخل چشمی ورود نکند

سوراخ کاری و سیم کشی

اگر ساختمان تازه تاسیس باشد و مسیرهای سیم کشی مشخص باشد ، همین باعث صرفه جویی در زمان و انرژی می شود و کار به کیفیت مطلوبی انجام می شود .

نوع سیم کشی باید به گونه ای باشد که که مدار فرمان به هر بازو یک کابل 3 در 1.5 از مدار کنترل به قلاشر یک کابل 2 در 0.75 و از مدار کنترل به هر کدام از چشمی ها یک کابل 2 در 2 تلفنی داشته باشد .

در ساختمان هایی که قدیمی می باشند و مسیر سیم کشی در نظر گرفته نشده است ، میتوان سیم ها را از داخل چهارچوب درب رد کرد .

راه اندازی جک درب پارکینگ

در قسمت آخر کابل از یک سمت به  بازوها، چشمی و فلاشر وصل می شود و از طرف دیگر باید سیم ها را به ترمینالهای مدار کنترل وصل کرد .

درب را به صورت نیمه باز گذاشته و از حالت خلاص خارج کنید ، ورودی برق را وصل کنید و برنامه های مربوط به جک درب پارکینگ را نظیر : زمانبندی کارکرد هر بازو، تایم اتوماتیک بسته شدن، اختلاف زمانی دو لنگه تنظیم کنید .

در صورتی که در سیم بندی مشکلی نبود ،در را باز و بستهو تایم کارکرد آن را تنظیم کنید .

نحوه انتخاب نوع جک متناسب با درب

راهنمای نصب جک برقی فراز سیماران

نحوه نصب به این صورت می باشد ، انتهای جک ها بر روی چهارچوب درب و تا جایی که ممکن است بین دو لولای درب در جایی که درب چهارچوب داشته باشد انجام می شود .

چراغ چشمک زن در قسمت بالای درب نصب می شود .

چشم های الکترونیکی به دو گونه قابل نصب می باشند :

1- در صورتی نحوه باز شدن به سمت داخل باشد ، چشم ها باید به گونه ای نصب شوند که با باز شدن درب جلوی دید چشمی گرفته نشود .

2- برلای نصب چشمی در بیرون درب ، به علت باز شدن درب ها رو به داخل ، چشمی باید در یک راستا و حداکثر در ارتفاع 60cm  از کف زمین بر روی چارچوب درب ، نصب شود .

در این مقاله ، به صورت کامل روش نصب جک پارکینگی را به شما می گوییم، شما با خواندن این مطلب 3نیازی به منبع آموزشی دیگری ندارید و به راحتی می توانید جک های درب را نصب کنید.

مدل نصب جک

ابتدا برای پیدا کردن بهترین مدل برای نصب جک درب پارکینگ ، باید شرایط درب را بررسی کنیم . اگر از نظر علمی بخواهیم بررسی کنیم : مناسب ترین مکان برای نصب در ارتفاع یک سوم درب پایینی است اما اگر بخواهیم راحتی را در نظر بگیریم ،کنترل فشار از بیرون به داخل و امکان دسترسی بهتر به جک پارکینگی برقی و جوشکاری و برش کاری دیوار و کنده کاری ، بهترین ارتفاع 120 سانتی متر از کف می باشد .

نکته قابل توجه این است که بتونیم این نیمرخ افقی را به ارتفاع 120 سانتی متری مطلوب خود برسونیم .

در بعضی از درب های پارکینگ باید خودمون یک پایه مناسب ایجاد کنیم . به عنوان مثال در درب های ساخته شده از ورق های ذوزنقه ای به ارتفاع 120 سانتی متر نقطه مذکور را از طریق صفحات به قطر حداقل 5 میل و یا با استفاده از ناودانی وصل  می کنیم.

در ادامه مقاله نصب جک جک پارکینگی در رابطه با ورق درب به شما می گوییم

در درب هایی که از ورق تخت 2 میل  استفاده می شود، به وسیله پروفیل 2.4 سانتی متری روی درب پارکینگ، پایه مناسبی را به صورت افقی در ارتفاع 120 سانتی متر ایجاد می کنیم.

در درب های کاملا شیشه ای پروفیل بالای درب استفاده میشود و یا با در نظر گرفتن رضایت مشتری شیشه را دو قسمت کرده و از وسط شیشه پروفیل را اضافه می کینم و نیز در مواردی که از تلق استفاده شده می توان ترک را خارج کرده و یک پایه با دوام و محکم در وسط قرار داده و اتصالات را جوش و بعد وسط ترک به اندازه فضا برید شده و در جای اول قرار دهید .

با رعایت نکات گفته شده می توان جک برقی را روی درب پارکینگ نصب کرد.

جک پارکینگی یکی از پیش نیازهای درب ساختمان است .وقتی از منزل بیرون می روید ، بدون اینکه لازم باشد از ماشین پیاده شوید در را باز کنید .

یا هنگامی که رفت و آمد زیاد است نیازی به باز و بسته شدن درب با دست نیست. نصب بیشتر جک های پارکینگی به راحتی انجام می شود .

مراحل مختلف نصب جک پارکینگی

نصب جک پارکینگی در مراحل متفاوتی انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد :

– موقعیت نصب جک را بررسی کنید

– آماده سازی درب برای نصب جک

– نصب پایه ها

– کنترل پنل را نصب کنید

– سیم کشی و راه اندازی نهایی

اگر خواستار جک با کارایی بالا هستید و میخواهید به خوبی کار کنند ، سعی کنید کمترین فشار را به آتها وارد کنید .

نحوه نصب و نوع زاویه از مهمترین موارد در نصب جک پارکینگی می باشد .

مرحله های نصب جک درب پارکینگ و نکات مربوط به آن :

جک در ریموت قطعه ای بسیار اساسی است که وظیفه باز و بسته شدن این درب ها را بر عهده دارد. برای نصب جک درب پارکینگ تمامی مراحل را به دقت انجام داد  تا کار نصب به درستی انجام شود برای هر نوع جک پارکینگی نکات نصب جداگانه ای تعریف شده است .

در حال حاضر در بیشتر  ساختمان ها به ویژه آپارتمان ها و سازه های بزرگ به جای درب های قدیمی از درب های اتوماتیک و ریموت دار استفاده می شود. این درب ها رفت و آمد  را برای ساکنین ساختمان بسیار راحت و آسان می کند.

به ویژه درمورد ساختمان های بزرگ که دارای پارکینگ های زیاد و رفت و آمد بالای هستند ،استفتده از درب های اتوماتیک کار را بسیار راحت کرده است . از نکات قابل توجه در های ریموت دار میتوان به ایجاد امنیت در ساختمان اشاره کرد .

ولی با توجه مزایای ذکر شده ، که این درب ها به صورت اتوماتیک کار می کنند و دارای یک سری قطعات مکانیکی و الکترونیکی هستند، فرآیند نصب و حتی در برخی موارد تعمیر و تعویض قطعات آن ها دشوار تر می شود.

جک درب پارکینگ مهمترین قسمت درهای ریموت دار هستند و می توان انها را قسمت اصلی عملکرد ریموت ها دانست .

درب های ریموت دار شامل چه قطعاتی هستند ؟

در اولین مرحله برای بررسی مراحل و فرایندهای مربوط به نصب جک پارکینگی باید قطعات و اجزای این درها را به خوبی بشناسیم .

درب های کنترلی به گونه ای باعث محدودیت در دسترسی فیزیکی می شوند و در نتیجه برای باز و بسته کردن انها به قطعات اتوماتیک و الکترونیکی نیاز است که از جمله می توان به ریموت ها اشاره کرد .

این ریموت به حسگر چشمی الکترونیکی در درب ها وصل می شود و بدین صورت میتوان با ریموت از راه دور باز و بسته درب را کنترل کرد .

جک قسمت دیگر درب های اتوماتیک است که برای باز و بسته شدن خودکار درب لازم است . اهرم، بازوها، موتور، باتری، قفل برقی، تابلو فرمان و مواردی از این دست بخش های مختلف درب ریموت است.

اما به گونه ای مهمترین قسمت این درب ها جک است و به همین ترتیب مراحل نصب جک درب پارکینگ کمی پیچیده تر و تخصصی تر می شود.

جک از چه قطعاتی ایجاد شده است ؟

جک ها در واقع یک سری بازوهای فلزی هستند که با برق کار می کنند. هر جک به یک موتور متصل است. علاوه بر موتور، یک سنسور چشمی نیز به این قسمت متصل است که با فشار دادن ریموت فرمان باز و بسته شدن درب را می دهد.

از دیگر قطعاتی که می توان در مراحل نصب جک پارکینگی به آنها اشاره کرد : اهرم، کلید برق و سایر لوازم جانبی جک

نکته دیگری که قبل از پیاده کردن روش نصب جک پارکینگ باید مورد توجه باشد این است که جک ها دارای انواع مختلفی هستند و  همین مسئله باعث ایجاد تفاوت در مرلحل نصب می شود .

قطعات جک

انجام زیرسازی جهت نصب جک درب پارکینگ

در ادامه برای انجام مراحل نصب باید یک سری زیرساخت های مورد نیاز انجام شود. این امر به خصوص در ارتباط با سازه ها و  که سطح مناسبی برای نصب ندارند بسیار حائز اهمیت می باشد .

بنابراین ابتدا باید صفحه ای به عنوان زیرسازی برای نصب پایه عقب بازوی جک تعبیه شود. صفحه باید حداقل یک سانتی متر ضخامت داشته باشد. از آنجایی که برای نصب جک پشت در به فضای خاصی نیاز است، در صورت نبود این فضا ممکن است نیاز به یک سری کنده کاری باشد.

مرحله بعدی میتوان به نصب پایه های جک اشاره کرد.

در این مرحله از کار باید پایه های بازوی عقب جک روی صفحه نصب شود. نکته ای که باید به آن توجه شو زاویه باز و بسته شدن درب ها می باشد .

مبتی بر این زاویه و با اندازه گیری های بسیار دقیق باید پایه های بازوی عقب را با زاویه مناسب نصب کنید.

برای نصب این پایه ها باید از جوش استفاده شود. پایه جلو را نیز در زاویه مناسب نصب کنید. به این ترتیب پایه ها با زاویه دقیق و مناسب نصب می شوند.

قطعا یک بار در را باز و بسته کنید تا از زاویه مناسب مطمعن شوید و اطمینان حاصل کنید که در باز و بسته شدن درب مشکلی وجود نداشته باشد.

آموزش نصب جک پارکنیگ

راه اندازی قطعات برقی و الکترونیکی جک

مرحله بعدی در نصب جک درب پارکینگی نصب قطعات الکترونیکی این قطعه می باشد. این قطعات الکترونیکی شامل تابلو برق، حسگر چشم و فلاشر می باشد.

هنگام نصب کنترل پنل و مدار کنترل الکترونیکی جک باید به موقعیت نصب آن توجه کرد. بهتر است در نزدیکی زمین قرار داشته باشد.

علت اینکه باید نزدیک منبع برق قرار داشته باشد این است که قطعه با برق کار می کند .

در نهایت نصب تابلو کنترل باید در جایی باشد که آسیبی به آن وارد نشود، به خصوص در مواقعی که درب پارکینگ باز و بسته است، برخوردی بین این دو صورت نگیرد.

محل نشانگر الکترونیکی و حسگر چشم الکترونیکی باید پشت درب ساختمان قرار گیرد. جایی که برای راننده قابل مشاهده است و به راحتی از راه دور به چشم متصل می شود.

محل فلاشر باید در قسمت بالایی و قابل مشاهده ترین قسمت باشد. جلوی محل نصب سنسور بهتر است در ارتفاع چهل سانتی متری از سطح زمین قرار بگیرد.

آخرین مرحله نصب جک درب پارکینگ چیست؟

اکنون که تمامی قطعات در جای خود نصب شده اند، تمامی قطعات باید توسط کابل و سیم به یکدیگر متصل شوند. سعی کنید این ارتباطات را تا حد امکان دقیق و کامل کنید. کابل ها، بازوها، فلاش و حسگرهای چشمی را به هم متصل می کند.

هنگام اتصال سیم‌کشی به مدار کنترل و صفحه کنترل، درب باید نیمه باز باشد و جک آن را جدا کنید. با اتصال برق ورودی به درب پارکینگ، نصب جک پارکینگ به پایان می رسد.

تنها کاری که در این مرحله برای بالا بردن و تکمیل جک درب پارکینگ باید انجام داد این است که تنظیمات فرآیند باز و بسته شدن و تنظیمات بین ریموت کنترل و سنسور درب را انجام شود.

در این تنظیمات شما فاصله باز و بسته شدن و همچنین عملکرد هر دو اهرم را کنترل می کنید. علاوه بر این، شما مشخص می کنید که هر چند وقت یکبار درب به صورت خودکار بسته شود.

در آخر وقتی مشکلی برای باز و بسته شدن درب وجود ندشت، مراحل نصب جک پارکینگی به پایان می یابد.

در مورد نصب جک درب پارکینگ باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

قبل از هر چیز در نظر بگیرید که  انجام این کار کاملا تخصصی است و برای این کار باید از نصاب های حرفه ای برای نصب درب های ریموت کمک بگیرید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، تنوع جک های مورد استفاده برای درب های ریموت است.

با توجه نوع جک ممکن است مراحل نصب هر کدام به طور متفاوتی انجام شود .

نکته ای که ساکنین باید یاد بگیرند نحوه استفاده از کلید خلاص کن می باشد . کاربرد این کلید در مواقعی است که برق قطع می شود و می توان به وسیله آن درب را به صورت مکانیکی باز و بسته کرد .

در اخر اگرهر گونه مشکل بعد از روش های نصب جک درب پارکینگ مشاهده یا تنظیمات درب بهم ریخت ، حتما از افراد متخصص در زمینه تعمیرات درب ریموت دار پارکینگ کمک بگیرید.

در صورت نداشتن مهارت و تجربه کافی در این زمینه هیچ گونه اقدامی نکنید.

در ادامه به شما خواهیم گفت که جک پارکینگی چه وسیله ای است :

وسیله ای است که درب ورودی یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کارمان را به صورت اتوماتیک و با فشار یک دکمه روی ریموت باز و بسته می کند و راحتی و امنیت را فراهم می کند.

مواردی که در انتخاب جک پارکینگ باید به آنها توجه کرد

میران رفت و آمد یا تعداد واحد های موجود در ساختمان:

تعداد واحد یا میزان رفت و آمد یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب جک پارکینگی می باشد .

به عنوان مثال : برای ساختمان هایی که دارای تعداد واحد بالایی هستند باید از جک هایی استفاده کرد که رفت و آمد ناحدودی دارند که این مشخصات را نمی توان در جک های ایرانی و چینی پیدا کرد و باید به دنبال جک های ایتالیایی و آلمانی رفت .

در خانه های ویلایی یا ساختمان هایی که دارای تعداد واحد کمتری هستند می توان از هر نوع جکی استفاده کرد . پیشنهاد می شود از جک های با برند معتبر ایرانی و چینی استفاده کنید که دارای پشتیبانی قطعات هستند .

وزن درب :

وزن درب یکی از عوامل موثر در انتخاب جک محسوب می شود . تخمین میزان وزن درب از طرف نصب کننده جک محایبه می شود . و بر همین اساس مناسب ترین جک برای درب انتخاب می شود .

یک از عوامل تاثیر گذار در قیمت جک درب پارکینگ میتوان به توان جابه جایی درب با وزن زیادتر یا قدرت جک اشاره کرد . اما نشان دهنده این نیست که هر چه قدرت و توان جک بیشتر باشد ،مناسب تر است .

به این مثال توجه کنید : اگر بیاییم بر روی درب سبک  یک جک پر قدرت نصب کنبم در اینجا نه تنها از قدرت جک استفاده نشده بلکه فقط مبلغ بیشتری صرف خرید جک کرده ایم .

طول درب:

طول درب هم مثل وزن درب تاثیر بسزایی در انتخاب نوع جک و قیمت آن دارد . درب هایی که با  طول یا بازشوی بیشتر نیازمند طول شفت بیشتر یا کورس بالاتری هستند .

در نتیجه هر چه طول شفت بیشتر باشد به همان نسبت قیمت آن افزایش می یابد . اگر برای درب هایی که دارای طول زیادی هستند جک مناسبی انتخاب نشود باعث خسارت زدن به مصرف کننده می شود و جک به نمی تواند درب را باز یا بسته کند .

در ادامه مقاله نصب جک درب پارکینگ با ما همراه باشید

 منبع تغذیه جک:

به طور معمول جک های پارکینگی دارای دو منبع تغذیه هستند :

جکهای 220 ولت و یا AC:

این جکها به صورت مستقیم با برق شهری در ارتباط هستند و بدون ترانس می باشند . تکنولوژی به کار رفته در این جک ها از لحاظ طراحی مدار کنترل جدید و پیچیده نیست و به همین علت میتوان انها را تعمیر کرد و تعمیر انها هزینه چندانی ندارد .

ناتوانی این نوع از جکها در میزان کارکرد یا همان duty cycle می باشد که در رفت و آمد های بالا دچار چالش می شوند.

از دیگر ضعف های جک های پارکینگی می توان به عدم پشتیبانی از برق بکاپ توجه کرد. زیرا باید برای تامین برق اضطراری این جک ها از (یو پی اس ) استفاده کرد که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیستند.

جکهای DC :

این سری از جک ها از تکنولوژی جدید تر و پیچیده تری در طراحی مدار کنترل و موتور برخوردار هستند و برای کنتزل بهتر و دقیق تر گزینه های بیشتری را در اختیار مصرف کننده و نصاب قرار می دهند .

جکهای دی سی معمولا 12 و یا 24 ولت می باشند که تامین برق آنها توسط  یک ترانس که داخل جعبه مدار کنترل قرار دارد ، انجام می شود .

از دیگر مزیت های جک درب پارکینگ دی سی که میتوان به آن اشاره کرد امکان کار در زمان قطع برق می باشد که این شرایط با حداکثر 2 عدد باطری شارژی مخصوص (بسته به مدل جک) فراهم می شود .در نتیجه هزینه تعویض و نگهداری این باطری ها نسبت به یو پی اس ها بسیار پایین تر است .

نکته دیگری که باید به ان توجه کرد این است که جکهای دی سی دارای توان و قدرت بسیار بالایی می باشند و نسبت به جکهای AC

پر بازده تر هستند .

 

جک های بیرون باز شو چیست و در چه مواقعی باید از انها استفاده کرد ؟

شاید آشنا بودن با جک های بیرون باز شو ، بتواند کمکی به نصب جک در پارکینگ شما کند

همانگونه که از نام این جک ها می توان متوجه شد که نحوه عملکرد این جک ها به سمت بیرون بوده  و باعث می شود که درب ها به بیرون باز شوند .

در حالت عادی ، بیشتر استفاده از جک های داخل باز شو مورد توجه قرار می گیرد که به این ترتیب درب های ساختمان رو به  داخل و به سمت پارکینگ باز می شوند .

اما بعضی مواقع پیش می آید که فضای پشتی درب یا جای  پارکینگ به گونه ای باشد که برای باز شدن درب ها به سمت داخل فضای کافی وجود نداشته باشد .

در این صورت لازم است تا درب های به جای اینکه به سمت داخل ساختمان باز شوند ، رو به بیرون ساختمان باز شوند .از این رو می توان با نصب جک بیرون بازشو ، درب را به راحتی به به سمت بیرون باز و بسته کرد .

در نتیجه با انجام این کار می توان محدودیت فضای پشت درب را برطرف کرد . مراحل نصب جک پارکینگی بیرون بازشو با توجه به کارایی آن با نمونه ها دیگر متفاوت است .

جک های بیرون باز شو معمولا دارای چه مشخصات و ویژگی های هستند ؟

بهتر است قبل از نصب جک بیرون باز شو یکسری نکات و مشخصات این نوع جک ها را بررسی کنیم  .در مرحله اول باید به این نکته توجه داشت بهترین جک هایی که از آنها می توان به عنوان جک بیرون بازشو استفاده کرد از خانواده جک های هیدرولیکی می باشد .

همچنین می توان برای این منظور از جک های تلسکوپی استفاده کرد . از جهت دیگر نکته ای که باعث متمایز شدن انواع جک ها می شود ، اندازه شفت آنها می باشد .

اگر قصد دارید که برای ساختمان خود از جک به صورت بیرون بازشو استفاده کنید بهتر است جک هایی با طول شفت بلند تر انتخاب کنید .

نکته دیگری که در نصب جک پارکینگی بیرون بازشو حائز اهمیت است  ،این است که محل نصب این جک با نمونه های دیگر که به صورت داخل باز شو هستند متفاوت می باشد.

معمولا محل نصب جک پارکینگ بیرون بازشو به جای پایین درب ، در بالای درب می باشد . در نتیجه برای نصب این جک ها ،باید در بالای درب فضایی در نظز گرفته شود .

جک های بیرون باز شو شامل چه اجزا و قطعاتی هستند؟

در کنار بخش های اصلی ، با در نظر گرفتن مدل ، برند ، و کارایی جک موردنظر یکسری تجهیزات جانبی همراه آن مشاهده می شود .

این قطعات جانبی جک شامل  اهرم ها، بازو های جک، موتور، تابلو فرمان، سیم کشی های مورد نیاز، فلاشر، سنسور چشمی، ریموت، برد می باشد . برای این که جک بیرون بازشو به درستی نصب شود باید هر یک از قطعات به درستی در جای خود قرار گیرد .

قبل از خرید جک بیرون باز شو باید به چه مواردی دقت کرد ؟

در این مدل ها نیز باید میزان رفت و آمد روزانه یک ساختمان، دو لنگه یا تک لنگه بودن درب، وزن درب و طول آن ها، قدرت و کارایی هر جک و متناسب بودن  آن با نوع ساختمان و مواردی از این دست را در نظر داشت .

اولین نکته این است که یک جک مناسب برای درب پارکینگ انتخاب کنیم  که بتواند از هر نظر کارایی مورد نیاز خود را بعد از نصب جک بیرون باز شو حفظ و تغییر نکند و مشکلی ایجاد نشود .

اولین قدم برای نصب جک پارکینگی بیرون باز شو ، نصب پایه یا پلیت مورد نیاز برای سوار کردن بازو ها می باشد :

به عنوان مثال : مراحل نصب جک های داخل بازشو ، در اولین قدم باید پنل یا صفحه مورد نیاز به عنوان زیر سازی نصب شود .

این پلیت یا پایه در مراحل بعد برای نصب  بازو ها و اهرم های جک لازم می باشد . همچنان که در قسمت ها بالاتر گفته شد ، محل نصب جک پارکینگی بیرون بازشو در بالای درب در نظر گرفته می شود .

بر این اساس پایه جک و پلیت را در بالای درب نصب میکنیم . دلیل این کار هم این است که از برخورد احتمالی ماشین با جک جلوگیری شود .

محل نصب پلیت و پایه به سمت فضای داخل و در بالای درب در نظر گرفته شده است و بهتر است از پلیتی استفاده شود که اندازه آن بین 5 تا 7 سانتی متر باشد .

در مرحله بعد از نصب کردن پلیت ، پایه های جک مورد نظر نصب و بازو های جک روی آن گذاسته می شود . با نصب کردن بازو های جلویی و عقبی اولین مرحله نصب جک بیرون بازشو به پایان می رسد .

محل نصب پایه ها روی فضای داخلی در قسمت بالای درب می باشد . برای نصب کامل  بازو ها و پایه های جک ،باید به فضای لازم برای زاویه دهی به بازو ها توجه کرد .

کار زاویه دادن به بازو ها فرایند  بسیار دقیق و حساسی می باشد که باید توسط نصاب های حرفه ای صورت گیرد. در این مرحله فرایند های نصب مکانیکی تمام می شود .

نصب جک پارکینگی بیرون باز شو با انجام سیم کشی ها و قسمت های برقی جک

در این مرحله باید سیم کشی های سیستم برقی را به طور کاملا دقیق طبق دستورالعمل های مربوط به جک انجام دهیم. در نتیجه حتما باید از نزدیکی جریان برق و پریز مناسب به سیستم جک نصب شده روی درب اطمینان حاصل کنید تا لازم نباشد سیم کشی های بسیار طولانی و بی نظم انجام دهید .

راه اندازی موتور، برد جک و تابلوی فرمان از مرحله های بعدی راه اندازی بخش های برقی جک های بیرون باز شو می باشند. در این جک ها فلاشر باید روی درب نصب شود .

محل نصب سنسور های چشمی مرتبط با جک باید در قسمت پایینی درب و در جایی که رو به روی مانعی آن قرار نداشته باشد ، در نظر گرفته شود .

با کد دهی به ریموت ها و تنظیم برنامه های مربوط به زمان باز و بسته شدن درب و نحوه باز و بسته شدن آن، فرایند نصب جک بیرون باز شو پایان می یابد .

در اخر بعد از نصب جک پارکینگ بیرون باز شو، درب را چندین بار باز و بسته  تا از عملکرد درست آن مطمعن شوید. در صورت بروز هر گونه اختلال در عملکرد این درب ها یا نیاز به تعمیر و نگهداری می توان از کارشناسان درب های اتوماتیک راهنمایی بگیرید.

چه نکاتی را باید در خصوص نصب جک بیرون باز شو در نظر گرفت؟

اول از همه این که قبل از شروع کار نصب مطمعن شویدکه مکان نصب پایه ها محکم می باشد و موقعیتی که برای نصب جک پارکینگی انتخاب کرده اید ،مناسب بوده است .

مکانی که برای نصب در نظر می گیرید باید علاوه بر داشتن استحکام مناسب و لازم ، فضای کافی برای زاویه دهی به بازو ها را نیز داشته باشد.

نکته مهم دیگری که باید بعد از به پایان رسیدن نصب جک پارکینگ بیرون باز شو مورد توجه قرار گیرد، موقعیت قرار گیری شفت ها می باشد.

نصب جک درب پارکینگ

مراحل نصب جک پارکینگی :

  • بررسی موقعیت و وضعیت نصب جک درب پارکینگ :

ابتدا موقعیت درب پارکینگ و ساختار درب را بررسی کنیم .بازوها باید روی محکم ترین قسمت درب که این قسمت به کلاف معروف است ، نصب می شود .

در قسمت دیگر باید دیواره های کنار درب را مورد بررسی قرار دهید تا بتوان پایه های عقب را در جای مناسب و زاویه ایده آل نصب کنید .

  • کنده کاری و آماده سازی دیوارهای کنار درب :

اگر ساختمان تازه ساخته نشده است و بیس پلیت بر روی دیوار قرارداده نشده ، باید این پلیت را جهت نصب پایه عقب بازو جک پارکینگی بر روی دیوار در نظر گرفت .

بسیاری از ساختمان ها به کنده کاری نیاز دارند .

به همین ترتیب برای نصب پایه عقب لازم است که از لولا درب 20 سانیتیمتر به سمت خارج به ارتفاع 25 سانتیمتر فضا در نظر گرفت .

برای زیر سازی پایه عقب بهترین پلیتی که می توان استفاده کرد ، ناودانی یا نبشی یا پلیت با ضخامت حداقل یک سانتی متر می باشد .

یک سمت ناودانی به قوطی درب جوش می شود و در سمت دیگر که از میلگرد به صورت زاویه دار استفاده شده ، آن قسمت را به ناودانی جوش می دهند .

  • نصب پایه ها و چگونگی زاویه دهی :

پایه های عقب را با در نظر گرفتن زاویه باز شدن درب در فاصله 14 سانتیمتری لولا روی پلیت جوش می شود (توصیه می شود که ابتدا خال جوش کرده و بعد از امتحان کردن ، ادامه جوشکاری انجام شود .) و جک را توسط پین عقب روی درب نصب کنید .

پایه جلو را روی بازو قرار داده و جک را خلاص و شفت جک را کاملا بسته و درب را تا آنجایی که باز می شود ، باز کرد .

پایه جلو با خال جوش بر روی درب نگه داشته می شود . مجدد یکبار درب را باز و بسته کرده و در صورت نداشتن مشکل ، بازو را از روی پایه ها برداشته و پایه ها را به طور کامل و با دقت بر روی دیوار و درب محکم کنید .

نصب پایه ها

  • نصب تابلو فرمان، چشمی و فلاشر:

مدار کنترل را کنار درب در نزدیکی برق ورودی نصب شود  تا احتیاجی به سیم کشی زیاد نباشد و مطلوب می باشد در فاصله 150 تا 160 سانتیمتری زمین جای گزاری شود .

محل نصب مدار کنترل نباید در جایی باشد که در زمان باز شدن درب به آن برخورد کند و یا هنگامی که باز می شود ، نتوان به مدار کنترل دسترسی پیدا کرد .

فلاشر باید به گونه ای قرار بگیرد که راننده مطلع از باز و بسته شدن درب شود .نصب چشمی باید به این صورت باشد که سیم خروجی در زیر چشمی قرار گرفته باشد تا در زمان بارندگی آب به داخل چشمی ورود نکند .

مرحله چهارم نصب جک پارکینگی

  • سوراخ کاری و سیم کشی :

اگر ساختمان تازه تاسیس باشد و مسیرهای سیم کشی مشخص باشد ، همین باعث صرفه جویی در زمان و انرژی می شود و کار به کیفیت مطلوبی انجام می شود .

نوع سیم کشی باید به گونه ای باشد که که مدار فرمان به هر بازو یک کابل 3 در 1.5 از مدار کنترل به قلاشر یک کابل 2 در 0.75 و از مدار کنترل به هر کدام از چشمی ها یک کابل 2 در 2 تلفنی داشته باشد .

در ساختمان هایی که قدیمی می باشند و مسیر سیم کشی در نظر گرفته نشده است ، میتوان سیم ها را از داخل چهارچوب درب رد کرد .

  • راه اندازی جک درب پارکینگ : 

در قسمت آخر کابل از یک سمت به  بازوها، چشمی و فلاشر وصل می شود و از طرف دیگر باید سیم ها را به ترمینالهای مدار کنترل

وصل کرد .

درب را به صورت نیمه باز گذاشته و از حالت خلاص خارج کنید ، ورودی برق را وصل کنید و برنامه های مربوط به جک درب پارکینگ را نظیر : زمانبندی کارکرد هر بازو، تایم اتوماتیک بسته شدن، اختلاف زمانی دو لنگه تنظیم کنید .

در صورتی که در سیم بندی مشکلی نبود ،در را باز و بستهو تایم کارکرد آن را تنظیم کنید .

جک سیماران

نحوه انتخاب نوع جک متناسب با درب:

انتخاب جک پارکینگی مناسب

راهنمای نصب جک برقی فراز سیماران:

نحوه نصب به این صورت می باشد ، انتهای جک ها بر روی چهارچوب درب و تا جایی که ممکن است بین دو لولای درب در جایی که درب چهارچوب داشته باشد انجام می شود .

چراغ چشمک زن در قسمت بالای درب نصب می شود .

چشم های الکترونیکی به دو گونه قابل نصب می باشند :

1- در صورتی نحوه باز شدن به سمت داخل باشد ، چشم ها باید به گونه ای نصب شوند که با باز شدن درب جلوی دید چشمی گرفته نشود .

2- برلای نصب چشمی در بیرون درب ، به علت باز شدن درب ها رو به داخل ، چشمی باید در یک راستا و حداکثر در ارتفاع 60cm  از کف زمین بر روی چارچوب درب ، نصب شود .

راهنمای نصب جک پارکینگی

بازگشت به بالا
محصول به سبد خرید شما اضافه شده است